Čec 102012

v knihovně o prázdnináchO prázdninách je v knihovně dobře. Je více času na věci, na které není tolik času v běžném provozu. Třeba na soustředěnější popovídání se čtenářem nebo na pár vtípků jen tak nebo na otázku co prázdniny a vůbec atmosféra je uvolněnější… Dnes dopoledne jsem měla mimo jiných návštěvníků v knihovně i společnost dvou děvčat s jedním kamarádem, který se přišel přihlásit. Dostal na vyplnění přihlášku a za půlhoďky byla celá svita znova v knihovně.  Usměvavá a bezprostřední Zuzanka ze třetí najednou přišla za mnou, dívá se mi do očí a povídá neuvěřitelnou větu: Já mám takovou chuť vás obejmout! Reagovala jsem také bezprostředně. Usmála jsem se, rozevřela náruč a vyzvala Zuzanku: Tak pojď, jdeme nato. Přitiskli jeme se k sobě a bylo to. Maně vzpomínám, vyprovokována tímto zážitkem, kdy mi něco podobného naposledy někdo řekl nebo beze slov nabídl náruč. A vzpomněla jsem si. Ten zážitel byl  ještě intimnější. Tenkrát jsem jela autem s Alešem a něco jsme si říkali, co to bylo už nevím. Na probíhající rozhovor najednou zareagoval tím, že zajel na krajnici, vylezl beze slov z auta, obešel ho,  já honějak tak následovala a on, stále němě, mi otevřel svou náruč a já šup do ní. Tak tohle bylo víc než kdovíco jíiného.  A  dnes se to opakovalo. Možná bych se měla takhle objímat častěji, řekla jsem si.