Říj 272012
 

Přečtěte si Wong Herbert Yee: Myš a Krtek, dobří sousedé

Jistě, název té knihy, jsouce zblbnuti vlnou multikulturalismu a úřednickými direktivami vstřícného postoje k minoritám, nás hned napadne, že to bude nějaká hodně vzdělávací knížka a nenápadně mentorující knížka pro ty nejmenší z majoritní společnosti. Ale – je-li tomu skutečně tak, a kniha vznikla na objednávku unijních úředníků, je to velice šikovně napsáno. Tak, že mne to velmi baví, ač jinak jsem vůči podobným projektům skeptická (podobně jako dříve – příručka Dva kamarádi- Znáte??? Jsou to Marx a Engels).

Kniha je to autorská, a ze všeho nejvíc připomíná legendárního Kvaka a Žbluňka Arnolda Lobela… kdyže žil ten objevitel dvou žabáků filosofů??? 1933-1987… A pan Wong má svůj blog a hle! Raduje se, že mu u nás vyšla knížka: Wednesday, October 10, 2012, a je to právě ta, o které píši.

Co více dodati??? Kniha je to čistá, jednoduchá, veselá a přátelská. Ilustrace ne tak popisné a líbivé jak jsme zvyklí od tradičních ilustračních lídrů typu Zmatlíkové, ale tím jen lépe. Zvykejme si na jinou krásu…

A krédo knihy??? Když si poradí Krtek a Myška a dokáží nakonec sladit i své rozdílné potřeby, proč bychom to nedokázali i my – jak se traduje – nejinteligentnější bytosti na této planetě!!!

 

 

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 94 access attempts in the last 7 days.