Čec 232012
 

bariéra téměř překonána – pozvánka na výstavuŽe to ale dalo práci, uf! Než se komiks doškrábal do společnosti všeobecně uznávaných a respektovaných kulturně-uměleckých hen tý ony bazmek. A že se zajímají i snobové o jeho tvůrce a jejich díla je nasnadě. Komiksům se daří jako houbám po dešti a doba dozrála k prvním teoretickým dílům a komiks, ač začínal v kategorii braku a kýče, dnes je respektován a ne že se doprošuje a jeho autoři k metam nejvyšším uměleckým prstíkem dosahují, ale sami umělciv tom pravém smyslu slova  se ke komiksu sklání. Komiks už není chudou Popelkou, ale Popelkou královnou.

Prozkoumejte komiks. Jděte s dobou. Komiks je zvláštní fenomén, který v současnosti patří tak trochu k vysokému umění a současně i do podzemí, odkud vyšel. Je na obě strany. Je to takový rošťák, co pronikl do klasiky a zabydlel se tam. A čeří stojaté vody. Podívejte se na něho blíže, nahlédněte do jeho světa. Máte možnost.

Třeba na svých prázdninových toulkách. Dosud nejrozsáhlejší přehlídku domácích autorů komiksutotiž  slibují pořadatelé výstavy v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku. Výstava nazvaná 13 komnat komiksu bude umístěná v 13 místnostech na ploše 500 metrů čtverečních. Výstava byla otevřena  22. července a potrvá do 30. září. Podle organizátorů výstavy půjde o dosud nejrozsáhlejší přehlídku domácích autorů a návštěvníkům nabídne celé stylové, žánrové i tematické spektrum komiksové tvorby.

Více na – http://goo.gl/zxwkW

Chcete-li si přečíst něco o komiksu a nenudit se, nabízím stylovou knihu Jak rozumět komiksu (Scott McCloud, cop.1993), u nás BB art 2008.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 725 access attempts in the last 7 days.