Bře 162012
 

Knihy na odstřel… nebo na dožití?

Odepisuji z fondu dívčí romány a než knihu definitivně spustím do propadliště, kontroluji kdy a kolikrát si ji kdo vypůjčil… Knihy z nakladatelství Erika a Petra od prapodivných rychlokvašených „spisovatelů“ nebo od ctihodných starších dam, které se snaží udržet prst na tepu doby, již dávno nenakupujeme ani ve slevě. Jsou strašné a děti nepřitahujíi, snad už tu otřesnou úroveň tuší samy… Ctihodné dámy Francková a Řeháčková mají prostě smůlu… svými knihami s mnohdy bujarými názvy vycházejícími podle jejich gusta mladým vstříc, viz např.: Jak ulovit superkluka nebo Když machři mají IQ tykve, u dětí dávno nebodují a hurá!!! nenašla jsem jejich životopisy ani na čítárnách .cz v databázi autorů. Správný přístup. Kvantita kvalitu nepokořila!

Tak vyřazuji a vyřazuji a dostanu se na Šmahelovou, Rudolfa, a některé knihy, které jsem hltala v dětství. Co s tím? Jsou kvalitní, ale nikdo je dnes už nečte. Zatím je nechávám nostalgicky dožít v regále jako staré dobré vysloužilé psy a koně;ano,  dalším vyřazováním opět prošly v klidu.., chleba mi nejí tak co.. ta trocha místa se pro ně ještě najde… ale příště … možná příště. Zatím v tom nemám jasno. V dnešní době to zkrátka nemá jisté žádný člověk natož kniha!!

  4 Responses to “Odepsat? Neodepsat?”

  1. Šmahelová kvalitní je, ale se Stanislavem Rudolfem bych si troufla nesouhlasit. Před nějakým rokem a půl jsem vzala do ruky Miliónovou holku a přišlo mi to příšerně napsané – nemyslím tím teď příběh, ale stylistiku a všechno.

  2. Je to možný dewberry, Rudolfa jsem střelila od boku, je to pro mě takový trochu symbol, dá-li se to tak říci, ve své době byl mezi dívkami populární jako dnes Lanczová a názvy některých jeho knih jsou pro mě klasikou… JÁ TO TEDY OMRKNU, ABYCH NEBLAMOVALA

  3. Souhlas s Dewberry, Rudolfa odepsat. Ale kde sebrat nějakou kvalitní četbu pro dospívající dívky, to netuším. Co se týče literatury, možná bych je rovnou uvedla do světa dospělých. :-)

  4. Vychází dobrá překladová literatura pro dívky. A nejraději čtou asi Lanczovou. Já teda toho Rudolfa stopnu, když se k vám někdo přidá, počkám ještě na jeden hlas! :)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.