Bře 152012

a Máme svůj KODEX!

Ve dvou textech, které nám přišly do knihovnické konference a byly dostatečně medializovány, takže celé Česko mohlo vědět, že ministerstvo kultury oznámilo ukončení projektu internetizace knihoven PIK. Znamenalo to, že přibližně 2500 knihovne bude k datu 28.3. 2012 odpojeno od bezplatného internetu, financovaného vyššími instancemi.

29. 2.2012 http://knihovnaskutec.blogarchiv.cz/921465-setreni-nezna-hranic-jen-je-potreba-zacit-zaroven-u-sebe-panove.php

2. 3. 2012  http://knihovnaskutec.blogarchiv.cz/921700-dnes-jen-dobre-zpravy.php

Dnes přišla do konference další zpráva. Vít Richter z Národní knihovny oznámil dobrou zprávu: peníze se „našly“ a jede se dál .Cituji:

Na včerejší kulturní tripartitě informoval náměstek ministra kultury Radek Zdráhal, že PIK bude financován z rozpočtové rezervy. Proběhne zkrácené výběrové řízení na dodavatele konektivity. Připojeni knihoven by mělo být po 28.3.2012 zajištěno. Toto se týká 2500 knihoven, které se přihlásily k pokračování PIK. Knihovny, které neprojevily zájem o pokračování, musí počítat s tím, že budou odpojeny.

poznámka: možná stejně jako já čtete a nevíte co to ta TRIPARTITA a SKIP vlastně je? Co je to za skvostné orgány, že dokázaly v době krize takovou věc?

TRIPARTITA: Tripartita obecně představuje společný orgán zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů. V Česku figuruje pod oficiálním názvem Rada hospodářské a sociální dohody ČR. Během tripartitních jednání členové projednávají předpisy, které se týkají podnikání a zaměstnanosti. Tripartita je prostředkem k rozhovorům mezi odboráři a zaměstnavateli za dohledu vlády.

SKIP: jen pro pořádek…  Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky

Ano dokázali jsme to, protože máme svůj   „Kodex etiky českých knihovníků