Úno 112012
 

Katedrála knihy

Co vás napadne, podíváte-li se na interiér této speciální domácí knihovny? Tak trochu gotická katedrála v lesním stylu… Nádherně sladěno do přírodní mozaiky barev. Neokázalost, patina, pohodlnost, dekorativní akcent lamp ve stylu art deco, stěny okolo tebe – místo pro knihy – venkovsky neohrabané, nestandardní žebříky z větví a klacků – však prostor pro čtenáře velmi příjemný včetně kožených klubovek, a včetně možnosti zapálit oheň v topeništi úchvatného krbu v popředí – evokujícího oltář,  a mimo světla osobních lamp soustředících se na knihu, tak být obklopen i září a světelnými pablesky plamenů. Zvukový efekt praskání ohně atmosféru lesního chrámu jen podtrhne. Jak neobvyklé… pobývat v tomto prostoru s přáteli a s knihou se jistě neomrzí a z procesu čtení knihy se tak stává regulérní OBŘAD. Přirozenost a přece svátek!

Chci vidět tento, nä fotografii opuštěný, interiér v době obřadu čtení knih, a se vším všudy. Byl by to krásný dokumentární film beze slov a nejlépe mohla-li bych být i já jeho součástí. A jako knihovnice – celebrovat!

domácí knihovna v Connecticutu, podle návrhu architektů Centerbrook.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.