Úno 112012

Katedrála knihy

Co vás napadne, podíváte-li se na interiér této speciální domácí knihovny? Tak trochu gotická katedrála v lesním stylu… Nádherně sladěno do přírodní mozaiky barev. Neokázalost, patina, pohodlnost, dekorativní akcent lamp ve stylu art deco, stěny okolo tebe – místo pro knihy – venkovsky neohrabané, nestandardní žebříky z větví a klacků – však prostor pro čtenáře velmi příjemný včetně kožených klubovek, a včetně možnosti zapálit oheň v topeništi úchvatného krbu v popředí – evokujícího oltář,  a mimo světla osobních lamp soustředících se na knihu, tak být obklopen i září a světelnými pablesky plamenů. Zvukový efekt praskání ohně atmosféru lesního chrámu jen podtrhne. Jak neobvyklé… pobývat v tomto prostoru s přáteli a s knihou se jistě neomrzí a z procesu čtení knihy se tak stává regulérní OBŘAD. Přirozenost a přece svátek!

Chci vidět tento, nä fotografii opuštěný, interiér v době obřadu čtení knih, a se vším všudy. Byl by to krásný dokumentární film beze slov a nejlépe mohla-li bych být i já jeho součástí. A jako knihovnice – celebrovat!

domácí knihovna v Connecticutu, podle návrhu architektů Centerbrook.