Led 222012
 

i v „době krize“

V pátečních Lidovkách se objevila informace, že nakladatelství Albatros (tedy po svém rozšíření Albatros Media) začne natáčet filmy podle svých nejúspěšnějších knih a objevila se i tabulka TOP 5 knih Albatrosu:

Rowling: Harry Potter 1-7, Kinney: Deník malého poseroutky 1-6, Peyo: Šmoulí zima, Obermannová: Tajná kniha, Pawlowská: Velká žena z východu.

Něco už je natočeno jinde, ale o „Poseroutkovi“, Tajné knize a „Velké ženě“ se dá spekulovat. A věřte, že český bulvár už tak činí!

Albatros už není pouze nakladatelstvím pro děti. Krteček a Cipísek… Během dvou let vzal pod svá křídla (řekněme koupil) nakladatelství Computer Press a Motto, loni XYZ a jejich expanze prý bude pokračovat. V zákulisí se opatrně šeptá o BB Art a Host, a to nejsou žádné malé ryby. Albatros má však velkou hlavu, dlouhý silný zobák a největší rozpětí křídel ze všech současných ptáků, tak proč by ne?

V následujícím rozhovoru s Michalem Krejčím - šéfem a spolumajitelem nyní již největšího nakladatelského domu Albatros Media, který vedla Patre Jůzlová, se zvídavý čtenář jakým já jsem dozví mnoho zajímavých informací. Pan Krejčík hovoří k věci, na otázky odpovídá přímo a nemlží. Žádné žvásty, tak to má být.

Jednak o obchodní bilanci, s tím spojenými „čísly“ (skvělá, A. vydává 7 knih denně, kalendářní rok 2011 velmi úspěšný- tržby překročily 350 milionů Kč a zisk před investicemi se pohyboval v řádech desítek milionů)

cestě k úspěchu (koupě nakladatelství, partněři a investoři manželé Horákovi (tajemný HORÁK  se vrací:))

těšení se na „dobu krize“ (dostatek kapitálu, současné rozdrobení trhu, nekvalitní produkce, vize: „Kvůli DPH se sníží počet titulů i počet vydavatelů. Doufám, že následkem toho se zvýší jejich profesionalita a na trhu budou jen kvalitní tituly.“

další strategie Albatrosu (A. neomezí počet vydaných titulů a díky analýze jejich ceny zůstanou navzdory zvýšenému DPH na úrovni doby „PŘED“  – se zvýšenými náklady se poperou sami, rezervy tu jsou, letos vyrazí A. na trh e-knih, a to masivně – douhodobě se na tento krok totiž připravují, vlastní čtečku vyvíjet nebudou (na rozdíl od konkurenta Euromedia Group), spokojí se se stávajícími světovými standardy.

Tolik v kostce, více na Lidovkách

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 50 access attempts in the last 7 days.