Led 102012
 

„supové se slétají“

Marie Formáčková: Václav Havel – Život jako absurdní drama

Tato kniha se snaží ukázat Václava Havla především jako člověka. Snaží se postihnout to, co dělal, jak žil, s kým se stýkal a jakými cestami šel. Není to vyčerpávající portrét, protože jeho život byl natolik bohatý a naplněný nejrůznějšími zvraty, že bude ještě dlouho o čem psát, mluvit, co rozebírat. Je považován za tvůrce absurdních dramat. Ovšem to nejpůsobivější dramatické dílo vytvořil právě svým životem.

ISBN: 978-80-249-1812-9, 145 x 206 mm, váz., 184 str., vydalo nakl. IKAR (na „pultech“ počátkem února)

Říkala jsem si, kdo bude první a už je to tady.

Nevím, zda je skutečně Marie Formáčková první osobou, co po smrti Václava Havla vydala populární životopisnou knihu o něm, ale já ji zaregistrovala před několika minutami. Jak to jen stihla? Mohli bychom říci, že ještě ani neoschla půda na jeho hrobě – obrazně…!  Inu osvědčená matadorka se vyzná… má na svém opasku zavěšeny již  mnohé skalpy – Petra Novotného, Helen Růžičkové, Evy a Vaška, Lunetiku, Dočolomanského, Ivana Hlinky, Věry Bílé … a také mnohé kuchařky. A nyní k nim zavěsila i Václava Havla. – Abych ale nekřivdila… již jednou byla uvedena jako spoluautorka knihy o Václavu Havlovi, v roce 2003 doprovodila textem knihu fotografa Jana Třeštíka (1953) Prezidentovi v patách aneb Fotografoval jsem Václava Havla.

PS – Objevila jsem knihu, vydanou koncem prosince loňského roku

Nakladatelství PETRKLÍČ vydalo koncem prosince:

Jiří Heřman, Michaela Košťálová: Václav Havel – Vzpomínková kniha

Vzpomínková kniha zachycuje životní dráhu Václava Havla od dětských let až po nejvyšší ústavní funkci prezidenta republiky krátkými výstižnými texty a velkým obrazovým doprovodem. Publikace obsahuje téměř všechny nejdůležitější etapy jeho vývoje na více než stu dobových fotografií. Jde o unikátní časosběrný materiál, který každému připomene velkou osobnost světového významu.

ISBN: 978-80-7229-260-8, 160 x 230 mm, váz., 84 str., 229,- Kč

 

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.