Lis 262011
 

navazuji na předchozí text, kdy jsme hledali symbolický hrob Josefa Čapka

Shodou okolností se vracím k předešlému tématu. V obsahu včerejšího PÁTKU, přílohy Lidovek, jsem zaznamenala skvělou věc! Píše se tam o Vyšehradském hřbitovu, o Slavíně! A hlavně:

Po mnoha letech je letos o adventních víkendech (vždy od 12 do 16 hodin) příležitost vstoupit do hrobky pod Vyšehradským Slavínem, kde jsou uloženy rakve s ostatky 55 českých osobností.

Pokud máte možnost, sežeňte si včerejší Lidovky. Ten článek je výborný, dozvíte se mnohé a pro mimopražské jedinečná příležitost nahlédnout alespoň na fotce do této mystické prostory – krypty s dekorativní výzdobou, částečně ovlivněnou zednářskými symboly apod. Také lze v textu zaznamenat podivný příběh s hrobkou spojený – příběh o smutném konci ostatků vynikajícího českého architekta Pavla Janáka. Společný hrob… nejen za časů Mozarta… (jen tak asociace .. všichni znáte „jeho“ krematorium Pardubice, třeba z filmu Spalovač mrtvol a jeho „skutečný příběh“ právě s kremací souvisí…)

Opravdu, stojí za přečtení a hlavně za vaši návštěvu. Někdy mě mrzí, že nejsem z Prahy či že nemám ve své blízkosti takového blázna, co by s mými spontánními nápady empaticky sympatizoval a je aktivně podpořil… no, co… je to jen taková myšlenka… moc ráda bych nasála tu atmosféru… uvidíme… zuzi

Prosím, kdo se tam půjdete podívat, napište mi své zážitky, budu ráda, a prosím, podívejte se, když už budete na Vyšehradě, s kým leží-neleží v hrobě Josef Čapek. Děkuji.

  One Response to “Český Slavín”

  1. Byla jsem upozorněna pozornou čtenářkou a pilnou, že odpově%d na moji otázku: S kým sdílí Josef Čapek svůj symbolický hrob – najdete v dokumentu, na který v textu odkazuji. Ano, také jsem ho zatím neshlédla… ale chystám se na to!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 52 access attempts in the last 7 days.