Říj 162011
 

Magor zase žije!

Poslední dobou jsem několikrát věnovala svůj vzácný čas dohledávání zpráv o Martinu Ivanovi Jirousovi. Není už nejmladší a jeho upřímný život je žit na doraz. Naposledy dal o sobě vědět v srpnu, kdy ze střešovické nemocnice poslal zdravici na alternativci oblíbený festival Rock for People. Mobilem a ústy blízké kamarádky Dáši Vokaté přečetl i báseň extra na tu akci složenou. Ve střešovické nemocnici se ocitl, protože se mu zase přitížilo, ale tentokrát nevíme proč. Tak jsem byla trochu nejistá co a jak, protože jediné co víme bylo to, mu prý bylo zase hodně blbě. Počítám asi tak blbě, jako když mu v posledních letech opakovaně praskl žaludeční vřed, pokud si dobře vzpomínám…

No, a včera jsem se konečně chytila. Magor už je doma a zase veřejně čte. 13. října v Knihovně Václava Havla, galerii Montmarte.

V té galerii naleznete stálou výstavu ze života velikána Václava Havla. Má adresu odlišnou od Knihovny VH a naleznete ji v Řetězové ulici na Starém Městě. V prvním patře nad kavárnou Montmartre je ve dvou místnostech zřízena nová Václavova expozice přenesená z původních prostor a doplněná tak, aby se z ní nestal kult jeho osobnosti. Současně se tento interiér stal i novým centrem aktivit Knihovny Václava Havla. Zkrátka, aby zde nebylo mrtvo, pořádá zde nový kůň Václavovy stáje Jáchym Topol literární večery a autorská čtení. Proto byl přijat, aby to tu rozhýbal a naučil sem lidi chodit. O tom jsem tu už ostatně psala.

O tom, co se tu dělo 13. října: (zdroj)

Se Zbyňkem Hejdou a Ivanem Martinem Jirousem  14/10/11

Včerejší autorské čtení Zbyňka Hejdy a Ivana Martina Jirouse všechny přítomné uchvátilo. Do ticha přeplněného sálu Galerie Montmartre zněly verše plné křehkosti a pokory, vzdoru a síly, i věty zvonící očistným smíchem. Atmosféru tohoto neopakovatelného večera zachytil svým objektivem Ondřej Němec – jeho fotografie si můžete prohlédnout zde.)

Pěkné fotografie… podívejte se, kdo všechno kromě básníků a pana Topola přišel a nasajte tu přátelskou atmosféru…

Takže jsme si oddechli, Magor zase přežil a žije dál!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.