Říj 152011

fotografa Ruda Prekopa a grafika Michala Cihláře Andy Warhol a Československo

Andy Warhol a Československo – kniha fotografa Ruda Prekopa a grafika Michala Cihláře, ke které autoři sbírali materiály 22 let, je věnována vztahům Andy Warhola, této ikony pop-kultury a současně nejvýznamnějšího umělce druhé poloviny 20. století, k bývalé vlasti svých rusínských rodičů. Vydání knihy v nakladatelství Arbor Vitae u příležitosti dvacátého výročí založení Muzea moderního umění Andyho Warhola v Medzilaborcích, předcházela výstava, kterou uspořádala Galerie dvorak sec contemporary v Praze na počátku letošního roku pod stejným názvem jako nese kniha.

Následuje snímek z výstavy a pozvánka na křest do Medzilaborců

michal-cihlar-a-rudo-prekop.jpeg

audio rozhovor s autory publikace zde

/files/kniha-warhol.jpg