Říj 112011
 

Návrat knižních ČTVRTKŮ ve velkém stylu

napsal nám Knižní velkoobchod KOSMAS:

Vážení čtenáři,

letošní 13. říjen je dnem nového projektu, který jeho autoři nazvali – Velký knižní čtvrtek. Velký čtvrtek je společný projekt devíti nakladatelů a knižní distribuce Kosmas. Vyvrcholí právě 13. října, kdy se na pultech knihkupectví objeví deset knižních novinek, které patří k nejočekávanějším hitům podzimní sezóny.
A jaké jsou ty napjatě očekávané velkočtvrteční tituly?? A budou se Velké knižní čtvrtky pravidelně opakovat??? A kdo se připojí????

Velký knižní čtvrtek KOSMAS uvádí:

Pražský hřbitov

Umberto Eco; Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Naše cena: 338,- Kč (sleva 15%)

Nejnovější román Umberta Eca, v němž vystupuje řada historických postav (mj. S. Freud, A. Dumas) líčí na pozadí událostí 19. století vznik fiktivního konspiračního plánu, který začal žít vlastním životem.

Alef

Paulo Coelho; Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Naše cena: 211,- Kč (sleva 15%)

Ve svém nejnovějším díle se autor vrací k motivu pouti: tentokrát se vydává na pouť do Jeruzaléma. Putování hrdinů knihy se odvíjí ve znamení symbolu Alef, který pro autora v duchu magické tradice představuje bod, v němž se vše sbíhá.

Úvahy na prahu tisíciletí

Tomáš Halík; NLN – Nakladatelství Lidové noviny

Doporučená cena: 177,- Kč

Naše cena: 150,- Kč (sleva 15%)

Soubor meditativních úvah- fejetonů Tomáše Halíka, jimiž oslovoval v ranních relacích původně rozhlasové posluchače na stanici BBC.

Keltův sen

Mario Vargas Llosa; Garamond

Doporučená cena: 340,- Kč

Naše cena: 289,- Kč (sleva 15%)

Poslední román držitele Nobelovy ceny za literaturu. Čtenář se s hlavním hrdinou dostane do Konga v době kaučukové horečky, do Amazonie počátku století, v době první světové války pak bude přihlížet prvním pokusům o získání irské nezávislosti.

Bez ohlávky

Jiřina Šiklová; Magdalena Čechlovská; Michal Plzák; Kalich

Doporučená cena: 294,- Kč

Naše cena: 250,- Kč (sleva 15%)

Rozhovor s Jiřinou Šiklovou je životopisným líčením sebeironické intelektuálky, která každé své rozhodnutí zpětně analyzuje: svůj vstup do KSČ, roli při Pražském jaru, politickou perzekuci, kurýrní práci, roční vězení i porevoluční aktivity.

Pentagram

Jo Nesbo; KNIHA ZLÍN

Doporučená cena: 369,- Kč

Naše cena: 314,- Kč (sleva 15%)

Pátý případ Harryho Holea. Pět obětí, pět prstů a pět diamantů ve tvaru pentagramu. Pět pečlivě vybraných míst činu. Řádí v Oslu sériový vrah nebo tu jde o něco jiného? A čeká Harryho opravdu vyhazov od policie i definitivní rozchod s Ráchel?

Nevěra po americku

Martina Formanová; Eroika

Doporučená cena: 250,- Kč

Naše cena: 212,- Kč (sleva 15%)

Dva manželské páry a komunikace přes internet tvoří půdorys nového románu Martiny Formanové „Nevěra po americku“, jehož děj nás zavádí do současného New Yorku.

Souostroví Gulag

Alexandr Isajevič Solženicyn; Academia

Doporučená cena: 1953,- Kč

Naše cena: 1621,- Kč (sleva 17%)

První české úplné vydání autorova stěžejního díla, odhalujícího a popisujícího poměry v sovětských komunistických koncentračních táborech. Koplet tří svazků v kartonovém pouzdře.

Marta v roce vetřelce

Petra Soukupová; Host

Doporučená cena: 299,- Kč

Naše cena: 254,- Kč (sleva 15%)

Nová kniha autorky bestselleru Zmizet je stylizovaná jako deník dospívající dívky, náhle vržené do dospělosti. Soukupová opět dokazuje, že síla jejího vypravěčství spočívá v nečekaném nasvícení existenciálních situací.

Komisař Vrťapka: Sebrané spisy III.

Pavla Etrychová; Petr Morkes; Mladá fronta

Doporučená cena: 279,- Kč

Naše cena: 237,- Kč (sleva 15%)

Náš neohrožený hrdina komisař Vrťapka opět zalovil ve svém detektivním archivu a vy máte jedinečnou příležitost nahlédnout do jeho třetích sebraných spisů.


Více informací o Velkém knižním čtvrtku http://www.kosmas.cz/tema/187/velky-knizni-ctvrtek/

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 128 access attempts in the last 7 days.