Zář 232011

logo google pro dnešní den!

Dnes by oslavil básník Jaroslav Seifert 110 let!

/files/jaroslav11-hp.jpg

a to jeho logo se google opravdu povedlo, Mistr tam vypadá dobře, mladě a veselé barvy mu sluší! (i když mi tam připomíná maličko kolegu Maxima Gorkého :) , nějaká asociace či co…)

/files/sie.jpg

Nějak se mi tam vloudil Ajvaz, Mozart a Žena za pultem … nebo ještě někdo???

3 Responses to “Sláva mu!”

1. Ještě Claude Simon. Mozart mi zrovna hrál, když jsem klikl na "Knihovna Skuteč".

V noci jsem přemýšlel, kdo to je, a myslel jsem, že Hašek (J. S. mi tam přijde tlustej), a hned jsem si na Tebe vzpomněl, že ty obrázky sbíráš.

Podivuhodnou náhodou jsem si teď v září koupil jeho Svatební cestu s podpisem. Hezký víkend do Skutče!

2. Henry, tvoje encyklopedické znalosti a slabost pro spisovatelské autogramy! Skvělé! A já jsem zase obdivovatelka tohoto způsobu oslavy výročí, je to tak svěží!!! Jsem tak nekritická, zatetelím se radostí skoro při každém novém obrázku.
    Ano, máš pravdu, je více než gorkému podoben Haškovi!
    Claude Simon … jméno znám, ale to je vše. Jeho podoba a dílo jsou mi neznámé, tedy teď alespoň vím jak vypadá. Hned jsem si o něm přečetla a také se podívala, že od něho v knihovně nemáme vůbec nic… někteří spisovatelé se již nečtou a jiní zůstávají na soupisu doporučené četby jako stálice ze setrvačnosti… no nevím nevím…

3. Simonův Příběh mám u pravého kolena. Zcr mi kdysi o něm napsal v článku o nejdelší větě: "Nejdelší větu jsem asi potkal v Simonově Větru. Zabírala přibližně… hm, teď si nevzpomenu, kolik měla ta kniha stran…" (http://fismeister.eu…2273-ja.php)

Pravda, mám rád podepsané knihy… pokud jsou levné, poněvadž na drahé nemám. Tento byl velmi laciný.