Srp 262011

My ještě ne

A tak máme v plánu si nějaká praktická, pojízdná a šumná opatřit. Do dětského oddělení na leporela a tak.

Zaujala mne hrabadla ve svitavské knihovně, Jindřiška z dětského oddělení si je chválí, až na ty drátěné boky. Leporela propadají a ona sama by dala přednost v tomto případě plexisklu. Rada praktika potěší, protože sama nemám nic vyzkoušeno, ale mít leporela v nějaké vzdušném a pojízdném hrabadle by se m tuze líbilo. Leporela se půjčují hodně a mám pocit, že maminek s předškoláky chodí do knihovny čím dál tím více. A to je fajn.

Svitavská hrabadla

Další hrabadla jsem objevila na netu, jsou zajímavá, ale …

Třeba tohle je moc úřední a není vzdušné. má ale jiné výhody. Není to monstrum a jistě by se dalo v případě nouze použít na něco jiného, na co mě zrovna nenapadá, ale dalo by se. Ty okénka se mi zamlouvají, mohou tam být vložena kreslená loga.

Tak tento box se mi líbí moc, mohl by být i barevný a jistě by se našla i další vylepšení, kdybych se dlouze zamyslela. Ale i tak mu dávám plný počet bodů.

A zde jsem přátelé na rozpacích. Vláček na leporela se mi moc zamlouvá, a jistě by udělal radost v knihovně i dětem. Nejvíce ze všech ukázek hrabadel. Je šikovný, hravý, veselý.  Ale nízký. A zaplníme-li ho leporely, děti si s ním nebudou moci moc hrát.

Tak nevím. Možná by bylo dobrý mít hrabadlo vyšší a ještě navíc vláček, kde by si trůnila leporela vybraná, která bych obměňovala..

A co vy? Máte hrabadlo? Pomůžete rozšířit tuto sbírku? Fotografie hrabadel vašich nebo viděných či objevených prosím posílejte na info@knihovna-skutec.cz, zveřejním je. zuzi