Čec 212011
 

syrové paměti kytaristy The Rolling Stones Keithe Richardse dorazily k nám

/files/obalka.jpgKaždej jsme nějakej a hlavní je držet si lajnu..

Tak už je to tady! Vlastní paměti kytaristy The Rolling Stones Keithe Richardse jsou na trhu už i v Čechách. Když se loni na podzim objevily v anglických knihkupectvích, vyvolaly mezi slušnými lidmi poprask a nebývalý voayerský zájem o tento druh autentické literatury. Rocker se totiž ukázal být opravdovým rockerem a svůj život vylíčil nekompromisně, bez maloměstského pozlátka, a tak syrově jak to jen šlo. Poněkud rozpačitá sláva, kterou bychom mohli nejspíše označit za veřejný skandál, samozřejmě přesáhl hranice staré dobré Anglie a česká vydavatelství vytušila zlatou rybku. Okamžitě nastala velká mela, kdo získá práva na český překlad, a z tohoto boje vyšlo vítězně nakladatelství Euromedia!

Kniha právě přichází na trh a pište si, že to bude jadrné počtení a pokoukání. Nic pro poseroutky. Vezměte si na to dovolenou. 500 stran textu a obrazová příloha vás jistě správně rozruší a nasměruje. Vaše dovolená může být tentokrát  jiná než dříve. Dobrodružnější a akčnější než bývá u vás zvykem. Divočejší. Příklady svádí a tak to čtení přežijte a inspirujte se pouze v mezích zákona.

Knihu o sobě napsal Richards společně s novinářem Jamesem Foxem, se kterým se zná od 70. let a byla to vlastně taková provokace. Richards přes média lehce nadhodil, kolik by asi dostal on za své vzpomínání, když kyterista Clapton za řeči o sobě dostal pět milionů. Ozvali se dva zájemci, z nichž uspělo newyorské nakladatelství Little, Brown and Co., které se kytaristovi smluvně zavázalo zaplatit sedm milionů dolarů (143,3 milionu Kč.).A řekněme si otevřeně – 7 milionů dolarů je dobrej  džob!

Česká verze jeho životopisu stojí 499 Kč a kromě textu obsahuje 32 stran obrazové přílohy; přeložila Alexandra Fraisová.

Mimochodem, i u nás byly svého času vydány dva velmi upřímné deníky. Bez autocenzury je vydal režisér Igor Chaun. Pamatuji se, že jsem byla také docela v šoku, co všechno je ochoten mladý muž o sobě zveřejnit. Byla to síla a velmi jsem si jeho postoje k deníkům a veřejnosti cenila. Autenticita. Ponor. Ale takové dílko se dá číst jen jednou. Je to fakt velmi silná káva. Ochutnejte, pokud jste již tak neučinilili!  A můžete porovnat. zuzi

 

  3 Responses to “Nebát se a postavit se k životu čelem”

  1. Díky za tip, určitě si to přečtu. Ale na dovolenou si vezmu raději Deppa. :-)
    Chauna jsem kdysi četla, tehdy se mne to celkem zaujalo, ale zas tak silná káva to nebyla. :-) ) Když já jsem holt už takovej fatalista.

  2. … a česká vydavatelství vytušila zlatou rybku. Okamžitě nastala velká mela, kdo získá práva na český překlad, a z tohoto boje vyšlo vítězně nakladatelství Euromedia!
    Tohle mi na anotaci knihy, jinak dobré, trošku vadí :-( . Až tak o zlatý rybce bych nehovořil, mela určitě, ale "zlatá rybka" zavání bulvárem. A to tahle vynikající kniha není. V dnešní době tyhle atraktivní tituly zaplatí knihu "nezajímavou."

  3. Johane, dík za návštěvu a vyjádření, v něčem máš pravdu, ščtu-li si to tak po sobě.. ale mně i po čase ten zlehčený tón = zlatá rybka k tomu mému textu docela sedne. Ostatně, ta kniha veselých historek je docela nářez, a nebrala bych to tak striktně :) .

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 216 access attempts in the last 7 days.