Čec 202011

pro všechny kulturní lidi a milovníky dobrých spisovatelů zvláště!

Velká letní soutěž!

spisovatel Luděk Wellner na pracovní dovolené

Fotografujete? Směšná otázka.. Dnes fotografuje každý.  Jako má každý mobil nebo digitální fotoaparát. A jestli máte rádi čtení a literaturu se také ptát nemusím. Jste přece TADY a sem se žádný nekulturní analfabet o své vůli nedostane.

Tak to spojíme a vyhlásíme  Velkou letní soutěž s nádechem dobrého literárního bulváru.

Ano, tušíte dobře. Na svých toulkách po Česku i po světě možná zažijete podivuhodná setkání zvláštního druhu. Co může být prosím vás podivuhodnějšího, než potkat se se živým spisovatelem! Nebo spisovatelkou. Však nám nezáleží na tom, jaká ta osoba bude. Zda živá nebo zesnulá nebo ztvárněná v kameni či bronzu. Zkrátka,  pátrejte! Bereme vše. Sochy, hroby i radostné momentky ze života! Tak se čiňte a ukažte, že máte esprit! Nejlepší fotografie oceníme.

Snad malou radu… již několikrát jsme vás v průběhu roku na spisovatelská teritoria navedli, tak se čiňte a čiňte a čiňte.

Několik tipů, kde se potkat se spisovatelem:

Liberecko, Frýdlantsko: Jiří Žáček

Praha, Braník: Daniela Fischerová

Svatá Lucie: Derek Walcott

Brno, Ostrava, Košice, Wrocław: tam jich bude hejno, jen tam být ve správný čas! Fotogenický je zejména  Jirous, Rudiš a Krchovský. O ty bychom moc stáli!!!!

.. a na hřbitovech se můžete nadít mnoha krásných setkání s literáty. Hnedle všude je někdo pochován, vždyť co Čech to muzikant nebo literát! (A kam se řadíte vy?)

Tak! A soutěž je vyhlášena.  Digitální fota vámi potkaných či navštívených spisovatelů posílejte na info@knihovna-skutec.cz do 9. září. děkujeme

Kategorie volná, počet fotografií neomezen. Podmínkou je však nápaditost, a dodržení tématu.

2 Responses to “Velká letní soutěž”

1. Já nefotografuju, ..naposledy to bylo s Václavem Čtvrtkem ve Vokovicích, ale i na to jsem si musel půjčit foťák… Soutěž je pěkná, doufám že se vydaří.
    Preferoval bych nějaké spisovatelky na dovolené – zrovna když berou lázeň :)

2. Ano, ty nefotografuješ. Fotil jsi jen jednou, ve Vokovicích, ale stálo to zato, to byly významné fotografie, které pohnuly dějinami: