Čer 302011

v dětském oddělení

Jako každoročně i letos jsme zakončili školní rok tzv. pasováním. Nevím, kdo tohle vymyslel, ale stala se záhy z tohoto rituálu celonárodní záležitost knihovnická. Za rytíře Řádu čtenářského nebo jak to kdo nazývá, se dnes pasuje hnedle všude. Každý to pojímá jinak, i čas a místo se liší, ale my to máme spojené s rozdáváním vysvědčení a tu velkou slávu konáme v obřadce s králem, starostou a také panošem, který má velký meč! Mám zdravou tendenci nepodléhat v ničem stereotypu, což se mi daří jak v čem a jak kdy, snad i tentokrát jsem přispěla svou troškou do mlýna … povedl se mi dobrý tip na nového panoše a k závěrečnému focení dětí s panem králem jsem vyzvala i rodiče. Jsou to krásné pamětní mamutí fotky, ale dám sem příklad zítra ráno, fotky mám stažené jinde. Je to takové docela legrační a věřte nebo ne, jedna maminka ten okamžitý nápad dovedla i náležitě ocenit. Safra, ta se tím dojmula.

Zuzi fotografovala a do obřadu zasahovala jen mírně, bylo to v jiné režii. A jako vždy, moc milé, slavnostní a hezké. Prodávala jsem také knihy z nakladatelství Thovt a potěšila mne jedna holčička ze spřízněné třídy, která mi po obřadu donesla s maminkou sólo kytku, protože včera na ni – když přišli za mnou prvňáčci do knihovny, zapomněla. Takové drobné radosti jsou fajn a pomáhají překonávat věci, co mne trápí a které nemohu ovlivnit ani kdybych se rozkrájela.

Přes prázdniny budu vymýšlet zase nějaké nové „ptákoviny“, námětů mám z různých akcí a seminářů habaděj. Jó to dnes letí a být dobrým nebo ještě lépe výborným, kreativním atraktivním lektorem je dnes dobrej džob. Nejlepší je dramatická improvizátorka Jana Machalíková a za ní dobíhá vypravěč příběhů Martin Hak. Oba jsem zažila, ale Jana Machalíková je opravdická smršť a je dobré vidět někoho, kdo našel v životě svoji parketu a dovede dospělé zfamfrnit tak, jak jistě ani oni sami netuší kam až jsou ochotni zajít ve svém momentálním zdětinštění. V tom nejlepším, prosím, přátelé.

A ještě prosba. Sháním a koupím knihu: Tam kde žijí divočiny (Maurice Sendak). Nemáte jednu zbytečnou??? Asi sotva, co ?? :) ) Děkuji, třeba se jedna najde. Však byl by to zázrak. A není tu nějaký šaman, co se potřebuje zbavit své staré ohrané dešťové hole? Tak ta by se mi také hodila, a pořádně dlouhá.

One Response to “Konec sezóny”

1. Hele, Miki, jestli mi zde chceš skládat komplimenty, tak prosím, ale bez těch odkazů, takové bonusy nemám ráda.