Čer 262011

mít tak od všeho pokoj!!

A zavřít se do svého vajíčka izolovaného od světa a číst a číst a číst o věcech a tvorech, co nemají ty pitomé starosti jako mám já zásluhou někoho jiného! Tentokrát jsem si domů donesla knížky přesně podle toho receptu. Knížku z edice Druhé čtení (ne, nespletla jsem se, není to Druhé město :) ) Malá medvědí knížka (ach, chtěla bych mít ty jejich medvědí starosti.. a třeba strašit turisty anebo se převléknout za pandy a být za hvězdu a zadarmo se najíst nedostupných lahůdek, ó jé..)) a něco na posílení imunity, haha: Kam se poděl můj sýr? Rychlé, Jednoduché, Účinné. No vida, ještě to vajíčko. Našla jsem si dva tipy. Jedno vajíčko do interiéru – i s malou soukromou knihovnou a jedno venkovní.

Jo, to je to pravý. Relaxační křeslo a posuvné zavírání na elektronický čudlík, jak v kosmickém modulu. Jak snadné na chvíli utéct ze světa důchodových reforem a nenasytných politiků a nechat se unášet svou fantazií někam jinam. Třeba na tajuplný ostrov, kde vládnou úplně jiné zákony. Snad ještě ty přírodní!

No a co tohle zařízení? Zdá se, že tohle venkovní a vzdušné inzerují jako doplněk k bazénu, asi na slastné rozvalování a kočkování se ve dvou v intimitě propouštějící paprsky slunce, ale bránící pohledu všetečných očí. HA! Ale já bych to brala i na zahradu na čtení. Jé, to by byl relax. Vypadá to přesně jako helma pro předpotopního potápěče z Vynálezu zkázy! Roztomilé! Tenhle víkend by ale to monstrum muselo zůstat pod střechou. Byla zatracená zima. To je ale pohodlíčka, těch polštářů. Snad jich je tolik i proto, kdyby náhodou nějakého vtipného souseda napadlo tu útulnou helmici nenadále překlopit. A to by začteného čtenáře pořádně nakrklo!

Ale objevila jsem i vajíčko pro všední život. Pro skromný život samotáře.

Hle! Malá suchozemská mobilní ponorka (také jako z Vynálezu zkázy, chybí jen vrtule) a dokonce se solárním panelem. Naprosto ekologické. Upletené z loubku, pokryté izolací a pošité pytlíky s prstí, aby mohla ponorka zezelenat mechem a kapradím. Uvnitř postel a stoleček s počítečem. Vím, je to prosté řešení, ale co když to člověku opravdu stačí, je-li sám… Já se za takové kabiny přimlouvám, viděla jsem i malé jednoduché domky, kde nechybělo nic k běžnému jednoduchému životu. Lidé, kteří mají odvahu změnit svůj život ať už jakkoli, hlavně nenést zbytečně tu jeho zbytečnou tíhu… těm fandím..

A české řešení: