Čer 162011

a přesto se dělají..

.. Jako je například čtení ve vaně.

Víte, to my knihovníci nemáme rád, když vášnivý čtenář čte i ve vaně. Protože se nenadále může stát nejen malá nehoda, ale i pohroma, znáte to. Ve vaně je všechno kluzké a mokré. Přesto se ale takové hrozné věci, i přes úpěnlivá varování nebohých knihovnic, stále dějí. A nejen to. Známe dokonce i odstrašující příklady z našich řad! Zakázané ovoce nejvíc chutná! No, uvádím to nerada, ale představte si, že i někteří knihovníci a knihovnice dle očitých svědectví ve vaně čtou. Tady je důkaz. V té vaně si čte právě jedna knihovnice!

No, ale nakonec, smiřte se s tím. Ono to je vlastně docela sexy, nemyslíte? A kupodivu výrobci nábytku zjistili v tomto směru díru v nabídce a vycházejí těmto hříšným choutkám vstříc. Podívejte, jaké luxusní pomůcky určené pro čtenáře extra do vany se vyrábí. Jsou třeba z bambusového dřeva a nechybí ani držáček na sklenku vína. No, raději bych volila víno bílé, přeci jenom…

/files/aqualabambusovapolickadovany.jpg

/files/aquala.jpg

Ták, to je jeden z luxusnějších kousků, ale máme zde i levnější variantu, ale stejně praktickou. Navíc se stereovinea versí:

/files/bath-caddy.jpg

A zde varianta pro skromnější abstinenty:

/files/reading.jpg

8 Responses to “Existuje spousta věcí, které se nemají dělat”

1. nebezpečná činnost. kdysi jsem přes noc četl krásnou knihu (zajímavý komiks). ráno nevyspalý jsem se chtěl probrat ve vaně a dočíst si to – a jak jsem usínal, knížka zahučela do vody. stránky 100% pokryté tiskařskou černí se suší špatně.

2. Myslím, že čtení ve vaně se dá tolerovat. A co takhle čtení ve sprše? :-)

3. mě by zajímalo jestli má taky někdo vychytávku na drobky v posteli.. Pravidelně čtu s drobky od sušenek. Alespoň nejsem v posteli sám!

4. lb,děkuji pěkně za reakci uvědomělého brtníka; chybami se lední brtník učí!

5. Evi, tleskám,možná jsi objevila také díru v trhu. Dovedu si takovou edici představit. Nic složitého, nejlépe sličné nahaté obrázky s jednoduchým ale úderným textem, možnost i názorného poučení a zdravotní osvěty. Zataveno v omyvatelném plastu, dražší verse dodávána s prostým přípravkem na pověšení, aby neplesnivělo. Pro opravdové milovníky čtení ve sprše bude dodáváno v kompletu se sprchovým křesílkem a nafukovacími polstry + speciálně vyvinutým šnorchlem a vodotěsnými brýlemi. Voda bude koloběhem recyklována ve speciální sprše určené primárně ke čtení, sekundárně k hygienické očistě.

6. TS,nejlepší na drobky je Babička od Boženy Němcové. Ta pro drobek i přes postel skočí! Také někdy takhle zlobím, a nyní tím více, protože ten polystyrénový chleba není určený ke konzumaci v posteli. Drobí nejméně tak dobře jako tvoje sušenky.

7. tak s Babičkou jsem v posteli ještě nedrobil. Ale jednu vychycávku mám: Drobky se dobře sbírají kouskem lepící pásky, třeba té, kterou se balí balíky. Ještě jsem ale nepřišel na to, jak je z té pásky zas sundat.

8. Hele, TS, jestli na to přijdeš, určitě tě nějaká "nobelovka" nemine. Dnešní doba takovým "supervychytávkám" přeje. :)