Kvě 242011
 

Lesní knihovna pro lidi i pro skřítky

Někteří lidé jsou blázni… a svoje sny a okamžité představy prostě uskuteční. Klidně jdete lesem, hledáte houby a najednou hle! Narazíte na perníkovou chaloupku nebo… co to vlastně je?? Je to dům? Není to dům? Ta zvláštní kombinace strohého betonu a pronikavé vzdušnosti horního patra …

Tato neobvyklá stavba kombinující strohý,  šedivý průmyslový a fortelný spodek budovy evokující bunkr s „japonským“ otevřeným horním patrem je prosím soukromá lesní knihovna a můžete se jí nadít v lese severně New Yorku a navrhl jí pro svou ženu Carol, japanistku, sám vedoucí architekt Gluck. Spodní uzavřená část skrývá 10 000 svazků domácí odborné knihovny a horní otevřená (s posuvnými okny) tvoří vzdušnou pracovnu, kde se prý velmi dobře studuje a zastane mnohem více práce než v klasickém domácím prostředí.

Zdroj: http://www.shedworking.co.uk/2010/12/forest-library-shedworking.html

http://www.gluckpartners.com/mainframe.html

A ještě slíbená lesní knihovna pro skřítky. Jen se o ní vypráví, ale prý ji někdo doopravdy viděl..

 

 

 


  4 Responses to “Čeho všeho se můžete nadít v lese”

  1. To je krása. Přemýšlím, zda bych, kdybych měl les, do něj pouštěl lidi. "Mít křídla z ranních červánků, postavil bych si dům u samého moře."

    Přidal jsem si konečně tenhle blog do odkazů, jen jsem musel jméno zdrcnout, aby se vešlo na jeden řádek, promiň.

  2. To nás těší, dík. Že odcházíš spokojen a budeš se vracet :)

  3. Zaujalo mě i toto. http://www.vimeo.com/1696112

  4. Díky za odkaz, krásné. Připomnělo mi to jak jsem skoro celou neděli seděla na zahradě a četla obrácena zadem k domu a očima do zahrady. Jen ten pavilon mi chybí..

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.