Kvě 212011

Knihovnická zastávka v Liberci a Kaplického titěrný blob v Brně!

Co tomu říkáte?

Trochu legrační zastávka MHD, ale proč ne,  jako pocta archiktu Janu Kaplickému – jeho projekt na novostavbu Národní knihovny (NK) je mimo hru, řekl nový ředitel NK Tomáš Böhm – to je dobrý. Ještě nestojí, ale bude. V Brně. Hmmm!

Ale tahle už stojí. Je to zastávka čtecí a propaguje knihovny. Vinnetou, Šahrazád, Mauglí, Alenka a mraky dalších hrdinů teď zpříjemňují čekání na autobus v Liberci.

Vznikla díky soutěži Pepsi REFRESH, a tohle je vítězný koncept autorky Štěpánky Kotkové, která jím chtěla vzdát hold knihovnám a čtení:

Takhle vypadá ve skutečnosti:

Více o této zastávce najde zde a na stránkách básníka Jiřího Žáčka, odkud jsem čerpala inspiraci:

V Liberci na jedné autobusové trase byla otevřena literární zastávka. Tuhle kuriozitu si vymyslela vítězka soutěže Pepsi Coly, která si přála na zastávce prezentovat texty 15 autorů, např. Bulgakova, Hrubína, Nového, Nepila, Štorcha, Ajvaze – a také moje České utopence a Bajku volební. Škoda že takových zastávek není po Česku víc, mohli bychom se světu chlubit, že máme nejsčetlejší cestující.

Blob vymyslel Martin Felgr alias Tygr a bude se realizovat v Brně.

Nabízím pohled na vítězné návrhy:

několik fotek a odkaz, kde uvidíte mnohem víc! Videa ze stavby zastávek a podobně! Kochejte se.

Tak tohle se povedlo, také elemental není k zahození