Dub 282011

Magnesia Litera 2011

Magnesia Litera 2011 – výsledky

Kniha desetiletí

Na září či říjen letošního roku plánuje občanské sdružení Litera po vzoru britské Man Booker Prize vyhlásit knihu desetiletí: třísetčlenný sbor bude vybírat z knih oceněných v některém z předchozích ročníků. Výběr bude opět omezen původními tvůrčími kategoriemi: hlasující tedy budou vybírat z knih, které zvítězily v kategoriích Litera za prózu, za poezii, za literaturu faktu, za knihu pro děti a mládež a samozřejmě i z vítězů hlavní ceny v jednotlivých ročnících.

Nejkrásnější české knihy roku 2010

Sukova studijní knihovna literatury pro mládež – Čteme všichni 2010 (PDF 2,9 MB)

Čtenáři nejčtenějšího literárního magazínu Citarny.cz vybírají nejoblíbenější dobré české knihy pro děti a mládež, které byly vydané v roce 2010

2 Responses to “Porovnejte – oceněné knihy loňského roku / 2010”

1. Dobrý den, prosím pošlete mi LINK kde najdu zpětně adresy, na Seznam kníh (zpětně za 10-let ?)
    NEJ-lepší Knihy pro děti-mládež-dospělé…..???
    Díky,

2. Dobrý den, za kolik let zpětně Archivujete NEJ-lepší knihy pro děti a mládež…???
    P.V.