Dub 272011
 

nejsou tak vzácní, jak si možná myslíte

Rozvoz laciných knih a internet zdarma zavane do knihovny mnoho neobvyklých návštěvníků. A intimní prostředí maloměstské knihovny s osamělou knihovnicí na patře udělá své!

Někteří náhodní uživatelé veřejného internetu jsou velmi povídaví, až podezřele sdílní a obzvláště jsou tím pověstní muži mající patinu bezdomovce nebo jakéhosi moderního tuláka. Nevím, zda tou vtíravou mnohomluvností něco maskují nebo navazují z nějakého důvodu bližší kontakt k jeho možnému pozdějšímu zneužití, no.. není to zrovna v této době a tady (myslím v Česku) samozřejmé. Opak je častější. Podezřívavost a kyselý pohled.

Nu, a ten dnešní podivín patřil k těm povídavým, jen nepáchl a byl čistě oblečen. Ale tak nějak retro; nic ležérního, asi tak si představte, jako byste potkali u vody elegána v tzv. adamkách, jestli víte co to obnáší. My starší ročníky teda jo. Čímž nechci říci, že přišel obnažen. Chápejte obrazně. Zkrátka vypadal trochu obstarožně, a jak stále mlel páté přes deváté, zaslechla jsem něco jako že napsal knížku. To mě ovšem rázem vybudilo z dosavadní letargie a jala jsem se hbitě přizvukovat. Pan spisovatel se mi představil jako Milan Holcman a já nedůvěřivec jsem ho chtěla nachytati na hruškách, proto jsem se hned podívala do Databáze Národní knihovny ČR Česká národní bibliografie. A hle! Opravdu se tu jeden záznam objevil:

Hlavní záhlaví LinkHolcman, Milan
Název LinkPsychologie XXI. století, aneb, Jak dlouho a šťastně žít / Milan Holcman
Nakl. údaje [Liberec] : Miláno Production International, 2008
Popis (rozsah) 38 s.
Předmět. heslo Linkpsychologie
Předmět. heslo Linkpsychologické úvahy
MDT Link159.9

 

Hbitě jsem poznala tu vzácnou příležitost vyfotografovat si pana spisovatele, ale než jsem zalovila po přístroji, on mezitím kvapem mizel volaje, že to v žádném případě a že příště mi donese tu knihu.

Tak.. Někdy příště slíbí si a v davu zmizí, příštěě…

PS   A já se zeptám, jako se ptají v Blesku: nemáte třeba více informací o této psychologické knize? Odjakživa mne zajímá nejen dílo, ale i jeho autor.

  6 Responses to “Podivíni v knihovně”

  1. tuto knihu jsem od pana spisovatele před 2 dny koupila, no a dnes se s ním mám setkat,tak uvidíme

  2. Ahoj,zajímavé, dej vědět. Mám pocit, že u nás v knihovně už od té doby opět byl; nejsem si jista, chodím k nám na net nepravidelně dva muži podobného vzezření a těžko je rozeznávám vždy po tom čase.. (možná je jen jeden? :) ))..)

  3. Já jsem na něj narazila ve vlaku .. Nejdelší jízda v mém životě z Pardubic do Prahy!!!!

  4. A já ho od té doby u nás neviděla, ale jeho vizuální a jiné charisma mám pořád v hlavě :)

  5. Setkání s panem Holcmanem stálo naši společnost 20 000,- je to podvodník a zloděj, důrazně před ním varuji! Zmiňovanou knihu jsem od něj dostal, občas si ji pro pobavení projdu a od srdce zasměju.

    Takže pozor a ještě jednou – Milan Holcman je zloděj, blázen a podvodník!

    • Děkuji za zprávu, už se tu pan Holcman neukázal a jeho knihu jsem dosud nečetla… vzbudil jste mou zvědavost.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 52 access attempts in the last 7 days.