Dub 262011

ale musím číst „Pejska a kočičku“ a pozvánka na vernisáž pro Pardubáky!

Velikonoce jsou v čudu a na nějaké rozjímání, které bych si po tom velikonočním třeštění zasloužila, není ani pomyšlení. Hups do vody a plavej, zuzi. Myslela jsem, že si dnes v klidu popracuji na krásných věcech, nechám si zkrátka jeden jediný den na ty povinnosti, co mě baví, abych se naladila na další a kdepak. Nejvíc jsem se těšila, že stáhnu zase nějaké fotografie čtoucích žen a hle… on už je zase konec pracovní doby, aniž bych se k tomu dostala. Tak snad hned zítra zrána, těšení se nám najednou natáhlo jak žvejkačka. Ptáte se, co budu večer, až přijdu domů, číst? Uhodněte sami:

/files/capek_pak.jpg

Na pátek se ohlásili druháci a budu připravovat prověrkový test na tuto knihu a ještě tak trochu na Devatero pohádek. Tak si přeložím!

A když už jsme u těch dětských knih, budete-li příští úterý v Pardubicích, zvu vás do krajské knihovny na vernisáž.

———————————————————————————————————–

Slavnostní vernisáž  pořádá Krajská knihovna v Pardubicích dne  3. května 2011 v 16.00 hodin ve vestibulu knihovny, Pernštýnské nám. č.p. 77 u příležitosti

zahájení putovní výstavy

Nejkrásnější české a slovenské dětské knihy

Výstavu připravil Památník národního písemnictví v Praze ve spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA Bratislava.

Výstava představuje to nejlepší, co bylo v obou zemích v oblasti literatury pro děti a mládež za posledních deset let vydáno. Seznamuje též mimo jiné i s laureáty prestižní soutěže Nejkrásnější české knihy roku a Najkrajšie knihy Slovenska, pořádané ministerstvy kultury obou zastoupených zemí.

Vernisáž se bude konat za přítomnosti představitelů všech uvedených institucí.

***

Když nestihnete vernisáž nevadí, výstava jistě druhý den nepotáhne o dům dál; ale přichvátněte si, nepodařilo se mi objevit kdy končí!

2 Responses to “Raději bych dělala něco jiného,”

1. Zuzi, když musíš, tak musíš. A jak tak ukazuji ty tvé příspěvky svým malým kočkopsům, musím teď já vyrobit tuhle nádhernou dekoraci k nám domů. Děti byly nadšené. Asi na to padne celý víkend. To ti nezapomenu. :-) )))

2. Hohó!Ale, to se mi moc líbí, že jsme se stali inspirací! Tak tedy: Vašemu tvoření zdar!