Úno 262011
 

aneb jak pan Kalousek denně nahlíží do popelnic

Dvě zprávy z dnešních Lidovek:

  • Kdo se zajímá, ví, že spolu s ostatním zbožím, které není „základní“, se vezou na budoucí 20% dani i knihy (i když pro někoho je to potřeba opravdu základní – čtení zkrátka ničím nenahradíš, nechceš-li být hloupý a zaostalý – tolik zjednodušeně). Mnoho z nás se již ozvalo, ozývá nebo se ozve, zkrátka reaguje, ale teprve dnes jsem se dověděla, co tomu říká pan Miroslav Kalousek, ministr financí:

„Úsilí zvýhodnit knihy mi není nesympatické. V životě jsem žádnou neviděl v popelnici, zato potraviny tam vídám každý den. Rámec dohodnutých položek ale není možné rozšiřovat. Byl bych ochotný nahradit některé z potravin za jiné položky.“

Pan Kalousek nám tedy odhalil svou strategii. Díky tomu, že denně nahlíží do popelnic, má tedy kniha ještě šanci! Tak se nechme překvapit. A co na to vy? Vyměnili byste knihy za mrkev, brambory nebo kapustu? Nebo jak je to myšleno?

Potraviny, u nichž zůstane sazba DPH 10 procent: chléb, mléko bez ostatních mléčných výrobků, brambory, syrová a nezpracovaná zelenina, nezpracované ryby, dětská mléčná výživa a potraviny pro pacienty s cukrovkou a dalšími metabolickými problémy. – A navíc to mají být potraviny zdravé.

Vida, a to vše ještě se starou dobrou daní.

Do pytle… to vypadá na soumrak knihy české, ale nejen to! Odkazování kultury a umění na vedlejší kolej „zdárně“ pokračuje a komerci a konzumu je dáván pokyn k ovládnutí i těch posledních pozic, co ve smyslu „tomu dobrému“ ještě náležely. Ajajaj! Volám fuj!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 52 access attempts in the last 7 days.