Úno 232011

Eliadova knihovna 2 – režie: Igor Chaun, 1997

Známé osobnosti přinášejí oblíbenou knihu do fiktivní knihovny slavného Mircei Eliadeho, ztnámého spisovatele a religionisty rumunského původu.
Igor Chaun zároveň v roli průvodce a moderátora přivítá v prostorách Divadla Na zábradlí postupně překladatele Jiřího Našince, výtvarníka Jaroslava Rónu, herce Karla Dobrého, Zuzanu Bydžovskou a Jakuba Wehrenbega, buddhistu Petra Neugebauera, režiséra Viliama Poltikoviče a další. A hovoří s nimi o jejich oblíbených knihách, o životě, ale i o duchovním hledání, které procházelo celou tvorbou Mircea Eliadeho. Pořad doplňují ukázky z dokumentů Viliama Poltikoviče a Igora Chauna Duše Východu a Skutečný svět?

A zítra … zítra se těšte na díl další. zuzi

2 Responses to “Oblíbené knihy známých osobností kultury”

1. Za tenhle odkaz velký dík, pustím si o víkendu. Off

2. Jsem ráda, že jsem ti padla do noty, zítra vložím ještě jeden díl.