Úno 222011

Michael Třeštík – dvoupodlažní půdní byt na Letné

/files/trestik3.jpg

ING. ARCH. MICHAEL TŘEŠTÍK – spisovatel, publicista a nakladatel, narozen 10. 9. 1947 v Praze. Vystudoval architekturu na ČVUT, pracoval jako projektant, později se věnoval literatuře (román Zdi tvé, 1988 a 1990, Wolkerova cena), publicistice a výtvarné kritice. Nyní je vydavatelem české edice KDO JE KDO – WHO IS WHO, producentem a dramaturgem dokumentárních filmů. Spolu s manželkou Helenou Třeštíkovou – režisérkou dokumentárních filmů – sbírají od poloviny sedmdesátých let moderní umění.

Fotografie půdního bytu manželů Třeštíkový jsem objevila na novinky.cz -Jak si postavil půdní nástavbu architekt Michael Třeštík

Čistý styl bydlení ve společnosti moderního uměni se mi líbí, soudím, že se  v tom barevně střídmém a tvarově prostém uspořádaném prostředí, kde dominují obrazy a jiné krásné předměty, bydlí velmi dobře. Čistě, hezky, zdravě.

/files/trestik1.jpg

/files/trestik8.jpg