Pro 172010

ministr kultury dal za pravdu výběrové komisi

Ministr kultury Jiří Besser schválil rozhodnutí výběrové komise a k 1. lednu jmenuje novým ředitelem Národní knihovny Tomáše Böhma. Böhm vedl osm let českou pobočku vydavatelství Ringier. Uspěl v konkurenci čtyř kandidátů – podle devítičlenné komise především díky svým manažerským zkušenostem. Ministerstvo kultury už ve středu 15. prosince prozradilo, že komise Besserovi doporučila jedno jméno, všech devět hlasů získal právě Böhm.

Co předcházelo, životopis pana Böhma a složení komise čtěte v předchozím textu na tomto blogu