Lis 252010

Rozhovory se současnými umělci ( Michal Cihlář, Michal Rittstein, Vladimír Kokolia, Jan Švankmajer a další) v jedné knize

Neočekávané náhody

Třicet rozhovorů o umění / Radan Wagner

Možná jich máte plné zuby, ne lidí, ale rozhovorů s nimi. Je to ten nej mainstream, který zřejmě dělá časopis časopisem, přílohu novin přílohou apod. . Je obtížné nalézt v dnešní záplavě rozhovorů rozhovor, který zaujme na víc než jen na chvíli, není obvyklým klišé. Tázající se na něho připravil, neptá se na stále stejná témata a odpovídající má o čem mluvit, je zaujat… a někdy se dostane do rozpaků. Ano, jistě že záleží na osobnosti zpovídaného, ale důležitější je vytěžit ze zpovídaného objektu ty jeho poklady. Snad i tato knížka zaujme … neviděla jsem jí, ale ráda bych si ji přečetla. Rozhovory s výtvarnými umělci jsou vesměs osvěžující, neobvyklé a úderné. Výběr umělců naznačuje, že se nudit nebudete. A ten titulek knihy je tak lákavý!!! Já už se zkrátka na tuhle knihu těším, a odložím si ji na vánoční víkend.

OLDŘICH TICHÝ, MICHAL CIHLÁŘ, MILAN KUNC, JIŘÍ SOZANSKÝ, STEFAN MILKOV, JOSEF ŽÁČEK, RUDOLF NĚMEC, ZLATUŠE MÜLLER, JAROSLAV RÓNA, OTAKAR SLAVÍK, ZDENĚK SÝKORA, MICHAEL RITTSTEIN, VÁCLAV MARHOUL, JIŘÍ NAČERADSKÝ, MARTIN MAINER, ROMAN TRABURA, IRENA JŮZOVÁ, VLADIMÍR NOVÁK, ZDENĚK BERAN, JAKUB ŠPAŇHEL, PAVEL OPOČENSKÝ, VLADIMÍR KOKOLIA, JITKA VÁLOVÁ, JAN PIŠTĚK, PATRIK HÁBL, JAN ŠVANKMAJER, JIŘÍ MĚDÍLEK, RUDOLF SIKORA, JAKUB ŠVÉDA, MICHAL SINGER

7 Responses to “Rozhovory opravdu nejsou pasé”

1. A já o ni napíšu Jéžiškovi, Róna moje platonická láska. :-)

2. A kdy bude na blogu rozhovor s knihovnicí? :)

3. Evi, mysli na to včas, abys nedostala místo toho bubny :) Róna se mi nyní líbí ještě více než dříve, už není tak temný, jak jsem si onehdá všimla. Ale to víš, Skála je Skála :)

4. TS, to bych ho musela udělat sama se sebou, ale zrovna FS takový udělal, si vzpomínám …

5. Kdy bude rozhovor Františka Skály s knihovnicí?

6. To je nápad, že by???

7. Myslím že se na to zrovna chystá… Měla bys to zjistit.