Lis 182010
 

Hypnotizér  autora  Lars Kepler

Fascinace Stiegem Larssonem a jeho detektivní trilogií Milénium (ale slovo detektivní nevystihuje podstatu, patřičných přívlastků bychom té knize mohli přisoudit více) pokračuje. V postmoderní době, kdy je možné všechno a každý se plete do všeho, v zájmu své svobody, hlavně však veden nedostatkem času a absencí dobře zvládnutého řemesla – leč vědom si své výlučnosti v množině občanů -  považuje každý svůj nekorigovaný tvůrčí výron za UMĚNÍ hodné všeobecného obdivu, stal se literární počin švédského novináře Larssona  v literárním paloučku senzací nebo dokonce BOMBOU! Kdo má ještě dnes čas a hlavně potenciál napsat tak umně propletený, slohově skvostný, kvalitní a přitom čtivý román velkého rozsahu, tj pěkně tlustou trilogii? Málokdo a přitom ten chlap, který už zemřel, to prý napsal jen tak bokem ne pro kšeft, ale pro zábavu. A vůbec na to nespěchal. No, a není to nakonec v tom? Že na svý peníze nespěchal? - I já jsem byla jeho trilogií Milénium okouzlena –

Tak, a máme tu jeho švédského následovníka  Larse Keplera, první svazek něčeho obdobného SL vyšel v nakladatekství HOST, stejně jako SL. A je rozebráno!!! V tomto měsíci však vychází dotisk. … A nebude to trilogie, ale hexalogie, tedy 6 dílný cyklus.

Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývá Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril, manželská dvojice zavedených švédských autorů. Oba mají rádi thrillery a rozhodli se společně napsat knihu, která by nebyla ovlivněna tvorbou spojovanou s jejich jmény. Chtějí do žánru vnést nové prvky inspirované filmem, nové charakterové typy a zápletky. To bude i nadále cílem románové řady podepsané jménem Lars Kepler.
Kampaň v domovské zemi byla založená na anonymitě autorů, odhalení identity vzbudilo velké překvapení.
Aktualizované údaje prodejů z října 2010:
Kniha vychází v 35 zemích, jen ve Švédsku prodáno okolo půl milionu výtisků (vydání červen 2009), v Itálii prodáno okolo 200 000, v Dánsku 90 000 za jediný měsíc (celkem také přes 200 000). Ve Francii vydáno v září 2010, během 10 dní se prodalo 50 000 výtisků (celková čísla nejsou momentálně k dispozici). V Německu se chystá vydání na 17. prosince, v USA, Velké Británii a Kanadě začátkem příštího roku.

Připravuje se filmová verze příběhu, zájem o zfilmování knihy byl dokonce ještě před vydáním knihy. Zahájení natáčení je plánované na konec roku 2010, producenty jsou Borje Hansson a Peter Possne, film vznikne v koprodukci Svensk Filmindustri a Sonet Film. Uvažuje se i o zfilmování dalších dílů série.
sme pyšní, že si nás Alexander a Alexandra vybrali jako partnery pro tento projekt,“ řekl Tobias Lenner, výkonný ředitel Svensk Filmindustri.

Druhý díl série s pracovním názvem Smlouva s Paganinim vyjde v Hostu v příštím roce, celkem vyjde pravděpodobně šest dílů.

A vypůjčíme si co na to říkají jiní:

Kepler dokáže velice přesně vylíčit, jak i malé chyby mohou způsobit katastrofu. Stejně jako ženské postavy v knize i já jsem se zamilovala do detektivního inspektora Joony Linny.
Amelia

Pečlivě dávkované napětí, břitké dialogy a vskutku úžasný popis fungování postižené mysli – přidejte k téhle směsi trochu švédského ledu a dostanete dílo Larse Keplera.
Swedish Radio

Nejspíš nejvýznamnější kriminální román za dlouhou dobu. Za hodně dlouhou dobu.“
Eldorado, švédské rádio

Lars Kepler napsal skvělý kriminální román, thriller, který odhaluje temné stránky lidské duše a otevírá bránu do pekla lidského zatracení. A dělá to skvěle.
Bor

  2 Responses to “Tip na dobrou detektivku”

  1. Ach jo, u nás v knihkupectví nemaj ani tohle.

  2. Zřejmě to někdo vykoupil! :)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.