Říj 262010
 

nevšední hříčka prověří vaši fantazii

Následující obrázek namaloval Scott Campbell v ránmci propagace festivalu kultovních filmů. Obličeje neberte prosím v potaz. Kolik jich poznáte?

* obrázek se dá rozkliknout

filmy_stredni

Filmy podle Eviny / stihla jsem to / na rozkliknutí

/files/filmy2mensi.jpg

1. jasnej E.T.
2. by mohla být z filmu Butch Cassidy a Sundance Kid, ale i z jakéhokoliv dalšího filmu, kde někdo jezdí na kole
3. zde zůstává moje fantazie u domácí provenience „Díky, za každé nové ráno“
4. Mechanický pomeranč, r. S. Kubrick – původně jsem myslela, že je to Robert Redford v Přirozeném talentu, ale sestra mne vyvedla z omylu
5. Dej si pohov, kámoši – Walter Matthau, Jack Lemmon (inspirováno Zuzi)
6. Může to být Jakýkoliv masakr motorovou pilou, ale v hororech nejsem kovaná. Sázím na Fargo od Cohenů.
7. Já bych řekla, že je to „Where the wild things are“ od Spike Jonze, ale stejně tak to mohou být ti Ewokové ze Star Wars, jak psala Squire
8.Taxikář, r. Scorsese
9. Střihoruký Edward a Noční můra z Elm Street
10. Robocop
11. Blues Brothers – Elwood a Jake
12. opět Tarantino – Pulp Fiction
13. Gauneři, r. Tarantino
14. Indiana Jones
15. Matrix
16. Veřelec
17. Conan
18. opět Mechanický pomeranč
19. tu první jsem tipovala na postavu z Adamsovy rodiny – stejně jako ty, ale pokud bychom posoudili všechny tři společně, mohly by to být Mořské panny s Cher
20. domorodec s praporkem – já tvrdím, že je to Pán Much, Verunka zas, že Pipi Dlouhá Punčocha
21. je paní ze scény, kdy jede kočárek ze schodů – tuším to byl film Nesmiřitelní s Costnerem, ale asi to bylo použito i někce jinde nebo je to Polanskeho Rosemary má děťátko
22. Superman, ale pokud to co drží v roce je kokon, mohl by to být i Spiderman
23. mnich z filmu Jméno růže nebo z jakéhokoliv filmu, kde vystupovali mniši
24. Godzzila
25. Avatar – tvrdí Verunka (ale myslí tu kočku), já myslím, že ten pán s hořícím lukem je Rambo
26. Audrey Hepburn
27. Charles Bronson
28. James Bond
29. Plecháč – Čaroděj ze země OZ
30. William Wallace, Artuš, Souboj Titanu – prostě kostra s mečem a štítem
31. opět domácí tip: Limonádový Joe

  15 Responses to “Hádanka pro filmového fanouška”

 1. No teda, já se skláním, taková piplačka:)

  Našla jsem ET., Aliena, pak myslím že je tam Barbar Conan, takové malé příšerky s oštěpem vpravo by mohly být Ewokové ze Star Wars. Z hororů je zastoupen Freddy z Elm Street a Jason z Pátku 13., pak je tam taky Střihoruký Edward, Robocop a ten s bičem by mohl být Indiana Jones. Akční Matrix je jasnej:), Godzilla taky, ten s červenou čelenkou by MOHL být Rambo, nikdy jsem ho neviděla, tak nevím. A potěšilo mě, že je tam Kirk, McCoy a Spock z filmu Star Trek: Voyage Home :)

  Ovšem spoustu postaviček nepoznávám a zase tam nenacházím něco, co bych čekala – třeba nemůžu najít Bonda ani Terminátora.

 2. squire, dík,já těch filmů zase tak moc neviděla, ale něco přece poznávám, i … Střihorukého Edwarda a Freddyho z Elm Street, to je jasné, pak jsem objevila Spidermana a myslím i Bonda (vysílá kulku na Barbara Conana a jednoho chlápka minul), objevila jsem Mimii a Ramba, myslím, že je to ten s páskou a holou hrudí a maskáčema, toho s červenou páskou a ohnivou střelou s kuší bych tipla na Robina Hooda, ale nevim. Pak tam objevuji jedno hipísáka jako vystřiženého a to by mohly být Vlasy Heer, velký šedý robot mi evokuje film Sektor A6 (?), pak tam je nějaký buddhista, to by mohlo být něco s dalajlámou a na co jsem hrdá je objev Plecháče z Čaroděje ze země Oz. Film jsem neviděla, ale znám z ilustrací, je to moje kultovní kniha, ještě tam je Star trek ( http://www.youtube.com…C2-4XsVTo) Nic moc, ještě tam je dvakrát motorová pila, to by mohl být Masakr! a tím končím, několik figurek mi je povědomých, ale nevzpomínám si.

 3. Střihoruký Edward s Freddym Kruegerem v neformálním rozhovoru je kouzelný :)

 4. V neformálním rozhovoru…, ty bídáku TS, koulím se tu v křečích smíchu!

 5. Zuzi, to je nádhera. Už na tom pracuji, je krásné, že píšeš fantazii a né znalosti. :-) ) V tom případě jsem zatím našla: Redforda v Přirozeném talentu, E.T., Tarantinovy Gaunery, Edwarda a Noční můru, Indina Jonese, Supermana, Godzzilu, Bonda, Supermana, Jméno růže, Paní s miminem z filmu Nesmiřitelní, Adams´Family (Morticia), Conana, Čaroděje ze země OZ a Williama Wallace :-) )
  A ještě toho kluka s kazeťákem z filmu Díky, za každé nové ráno (ale to asi nebude ono) – dej mi den a já to zkompletuji. :-) )))

 6. Tak to by bylo dobrý! Já na to nemám! Úplně nahoře ti dva staříci s flaškami jsou z amerického filmu, jak se ucházeli o jednu myslím barmanku, hrál tam ten herec, do pytle jak se jmenuje … Jack Nicholson! Těch útržků mám víc, znám to z fotek, je tam i Jánošík, ale to přehodnoť, děkuji, ještě večer mrknu.
  Dobré by bylo, kdybys sis obrázek stáhla a otevřela v malování a ke každé skupince doplnila název filmu, jestli máš do takové věci chuť, tedy :) , díky.

 7. :-) ) Už na tom pracuji. Tík za tip na staříky, pokud je to ten film, co myslím – pak to byl Jack Lemonn a Walter Matthau – prostě pište, co vás napadne a společnými silami to dáme dohromady. :-) )

 8. Po chvilkách to studuji. Zdá se mi, že ta veselá trojka vpravo nahoře pod motorovou pilou jsou Pokémoni, uprostřed poznávám pikaču, jen ta barva mi nesedí, vpravo na kraji ta příšera z pravěku připomíná Jurský park, ti dva červení uniformovaní muži s buddhistou vlevo dole mi připomínají plesové scény z filmu Vojna a mír. Ti dva hoši uprostřed mezi větvemi do V, jeden v kovbojském, mi připomíná film, jak se jeden ameriský krasavec z vesnice vydal do velkoměsta a tam špatně skončil, je to smutný film, ale velmi známý, snad ten hlavní představitrel hrál v 7 statečných. Pán na raketě mi připomíná scénu z němého filmu o letu na měsíc, použil v klipu později F. Mercury.

 9. myslím, že ten herec poblíž kosmonauta v červeném je David Carradine, ta vestička a čelenka, žena na konci větve vypadá jak z Adams familly.

 10. zuzi, ti dva v červené uniformě s budhistou jsou Kirk, Spock a McCoy z STIV, to vím jako pravověrný trekkie na stodeset procent. Domnělý buddhista je Spock, ten bílý ohoz je jeho vulkánský obřadní oděv (většinu filmu připomínal župan) a čelenku má proto, aby nebyly vidět jeho špičaté uši. Pro lidi, které star trek minul obloukem, chápu lehce nerozpoznatelné, ale pro někoho jako já jasný signál:))

  A ten tvůj Bond, co minul jednoho chlápka, není Bond, ale agent Smith z Matrixu. Ten chlápek, co ho minul, je Neo. Bond nikdy nenosil černé brýle. Bonda pořád hledám. Mohl by to být ten nad nahou dívkou na kameni (má pistoli a motýlka), ale nechápu, kde by ji vzal.

  Pořádnou hádankou mi je ten oranžový skafandr. Pořád mi něco bliká, že jsem to viděla, ale kde? Že by Epidemie s Dustinem Hoffmannem a Rene Russo?

  Šedý pistolník nad dvěma červenýma uniformama by mohl být Yull Brynner ze Sedmi statečných. Má podobný klobouk.

  A pak mě taky trápí ta krásná dáma v černém s vlasy nahoru a sklenkou šampusu blízko kmene. Vypadá jako Audrey Hepburn, že by Snídaně u Tiffanyho?

 11. squiretak to se omlouvám, za ty dva a buddhistu, zdá se že už jenom blábolím a měla bych možná místo toho očíslovat figurky, zítra to udělám.
  Chtěla bych dodat, že by bylo fajn úkol dokončit a nepodívat se zatím na výsledek. Určitě nás něco zase zasáhne.
  S Audrey Hepburn jsi určitě trefila do černého! Úplně si ji představuji v tom výčesu, ale film si vybavuji velmi matně.
  Matrix jsem neviděla. Pak je tam jedna mrtvola s kloboukem, určitě je také typický pro někoho a ten mrtvej divous je určitě nějaký šílený profesor!

 12. A kde je forest gump? Ha!

 13. Manžel říká, že holčička s kočárkem a nakrátko střiženými zrzavými vlasy je určitě Mia Farrow z Rosemary má děťátko, a ten v bílém karate úboru s černým páskem a čelenkou těsně nad plecháčem (myslím plecháče vedle Godzilly), tak to by mohl být Karate Kid. A chlápek zdravící a sedící přitom na bombě je určitě Doktor Divnoláska (Doctor Strangelove).

  Forrest Gump mě napadl taky, že by tam měl být, a co třeba Poslední Mohykán, nebo Tanec s vlky? A kde je Psycho??? Já chci Normana Batese:)

  Aktualita! Tři černovlasé zpívající děvy pod Conanem (ten svalovec s mečem) vlevo asi uprostřed je Cher a spol. z filmu Mermaids. Zpívají The Shoop shoop song.

 14. mě by zajímalo to velké smrduté hofňo pod stromem, co tak zaujalo okolostojící. Aby to nakonec nebyl klíčový snímek americké kinematografie! :)

 15. Dobré ráno,děkuji squire a TS za doplnění, na to hofňo jak píšeš, také koukám, ale na rozdíl od tebe mě nic nenapadlo. Evina se také přiklání k Cher a spol., jako ty. Mám od ní očíslovaný strom a názvy filmů, tak až se vrátím odpoledne domů, hodím to sem. hezký den

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 50 access attempts in the last 7 days.