Říj 182010

Poznejte je!

To je divné, že jsem na ně ještě nenarazila, no asi nemají takovou reklamu  dříve Lata Brandis ladies club, nyní ladies club v ilegalitě, web se totiž vypařil.

Na Veselé poutnice mne upozornil muž TS, sám na ně narazil náhodně předpokládám, když brouzdal po internetu a pátral po něčem… a přišlo to jako na zavolanou, ve světě knih a čtení se sice stále něco děje, ale některé dny je potřeba sáhnout hlouběji do živých literárních archivů, jako dnes.

Veselé poutnice je spolek dam milujících čtení, knihy a přátelství a takhle se na svém webu představují:

Co je vlastně spolek Veselé poutnice zač?

Jsme skupina žen (středního věku), kamarádek, a většinu z nás spojuje společně strávené dětství v oddíle Kruh. I když se známe mnoho let a stále máme mnoho společného, vídaly jsme se velice sporadicky. Proto jsme před několika lety velmi uvítaly nápad Martiny začít se opět scházet pravidelně, tentokrát nad knihami. Zpočátku jsme si neuměly přesně představit, jak taková setkání čtenářského spolku mohou vypadat, ale všechny nás čtení a diskuze nad knihami vtáhlo a začalo moc bavit.
Postupem času začaly přibývat další nápady, co bychom mohly společně podnikat. Začaly jsme tak kromě knih zdolávat i české a moravské hory, v zimě na běžkách a v létě pěšky. Kromě přechodů hor pořádáme plesy pro přátele, oslavy, navštěvujeme divadla a výstavy.
Pro mne je náš spolek Veselých poutnic zdrojem přátelství, legrace, nápadů, které realizujeme a tentokrát i spousty práce (s kalendářem), která ovšem stála za to!
Dostala jsem doporučení:

Prolez web!
Tak jsem ho prolezla a odcházím uspokojena. Prolezte ho taky, a myslím i muž, kterého dosud literatura míjela, bude odcházet lehce potěšen.

2 Responses to “Znáte Veselé poutnice?”

1. Napiš jim, že jsi taky taková samostatná jednotka Veselé poutnice :)

2. Určitě by bylo fajn dát do článku odkaz na kalendář Poutnic, můj oblíbený měsíc je březen :)