Zář 222010

Ne obsah, ale její tvář!

Svět nezůstal stát! Ačkoli na bitevním poli se k sobě tiskne vozová hradba papírových knih a opodál šikuje své řady kniha elektronická, … nevíme jak tato bitva skončí, ale doufáme v příměří :) , knihovny ve smyslu nábytku – skříňky, police na knihy jsou žádány stále. Usuzuji z toho, že ty nové úschovny knih rostou jak houby po dešti. Ne,  ten boj nemůže skončit porážkou papírové knihy, je přece tak inspirující!

Podívejte! Zase to nemohou kreativní umělci vydržet a navrhují stále a stále nové knihovny. A každá je úplně jiná! No, ba, jako je každý jiný člověk a jako je jiná každá knížka. Jakou byste si vybrali vy?

knihovna_a

Knihovničky plastové, hravé; různobarevné segmenty můžeme kreativně skládat k sobě podle svého vkusu. A místo zbude i na jiné věci!

/files/knihovna_d.jpg

Tahle dramatická soustava poliček mi připomíná šik letadel, a vím proč.

knihovna_dedako

Ano, do stylově čistého střídmého  interiéru  tahle vzdušná kreace patří. Alespoň já to tak vidím – ne však, že by nemohla být v provokující barvě. Třeba jako jediný barevný akcent v černo bílo hnědé barevnosti.

/files/knihovna_e.jpg

Zdá se, že dramatičnosti přibývá. I když, vlastně  … tenhle neónový graf už má období svých nevyrovnaných kmitočtů za sebou. Zkrátka jako chlap po pubertě …

/files/knihovna_f.jpg

Moc knih se sem nevejde, ale ten "les stromů" je velmi dekorativní

/files/knihovna_g.jpg

V hlavní roli guma! A není to vůbec špatný! Čluny a jejich sedačky.

/files/knihovna_h1.jpg

Velmi vzdušné, jak hnízda ptáků, jako ptáci sami!

/files/knihovna_i.jpg

Tenhle princip znám z pouti, z dětství, barevné papírové harmoniky, rozkládající se krouživým pohybem rukou k sobě. Barevní ptáčci. Jako knihovna sice laciné, ale nepříliš praktické, však zábavné.

/files/knihovna_j.jpg

Aha. Barevné kubusy přichycené k plexisklu. Legrační a uvolněné, jako kymácející se stvoly trávy ve větru. Vzbuzuje to ve mně pocit lehkosti a veselosti. Velmi hravé. Tyhle knihovny bych si pořídila.

/files/knihovna_k.jpg

Tahle umělecké dílo má zájem pouze o standardní formáty, čili edice harlequinek nebo CD! Případně Večery pod lampou

/files/knihovna_l.jpg

Zase guma, je ale dost pevná?, zkouší opatrný a nedůvěřivý čtenář knih.

/files/knihovna_m.jpg

Zase strom – knihovna doplněna malbou na zdi, nebo nalepeným motivem dřeviny. Spíše umění, však v koruně je dost místa na oblíbené ekologické svazky milovníka strany zelených. Nic pro prezidenta.

/files/knihovna_n.jpg

Tahle pěna dní má něco do sebe, a máte-li přítele dřevorubce a pár bedýnek od zeleniny, máte vyhráno. Toto je příležitost pro českého kutila. Líbí!

Nejsou to zrovna velké kusy, legrační nápadité knihovničky jen na pár potřebných knížek. Zdá se, že do knihoven se stále bude chodit. A nejen pro knihy. Knihovny ztrácí svou funkci neobvyklých skladišť knih a stávají se z nich cirkusy, kde se může dít úplně všechno. A to mi věřte! zuzi

8 Responses to “Knihovna, vizitka tvého vkusu 2”

1. jedna knihovnička se tu na blogu už objevila, kdo ji najde, vyhrává knihu!

2. Hledej, Šmudlo, hledej!

3. Knihovnička[1]: Dobrý den, máte na mysli tuto? http://knihovnaskutec.blogarchiv.cz

4. [3] prozatím netrefa :) stačí říct stránku a obrázek.

5. Mám ji! Hledala jsem ji stejně jako vy. Ale brtníku tvůj odkaz nefunguje, nicméně číslo textu neodpovídá. TS, posílám do e-mailu, abych nekazila soutěž.

6. Nojo, ale…Knihovničky jsou to pěkné, ba přímo inspirující, všechna čest. Jenže jaksi poněkud méně praktické. Spíš na koukání než na užívání. Pro nás, co máme tuny knih, jsou nepoužitelné, děkujeme. Klasika je prostě klasika. Třeba tohle: http://kutil.bloguje.cz…iment.php

7. Máš Kutile moc knih! Od toho jsou tu veřejné knihovny. Nehamouni, rozdej potřebným literaturu, a pořiď si jednu hezkou designovanou knihovničku. Na těch tvých lapačích prachu aby se manželka udřela a uluxovala… ha!