Srp 262010

Tak to se tam určitě jeďte podívat.

A příští víkend nastává k tomu výletu ta nejlepší konstelace!

Totiž:

/files/foglvazby.jpg

K vidění budou knihy vázané do kůží, pergamenů, papíru nebo také do dřeva. Vše doplněno o drobné knihařské nářadí a řadu fotografií přibližujících činnosti knihařské dílny. Součástí výstavy jsou i opravené historické knihy.

Zvu vás sice na vernisáž výstavy, ale to není vše, co vám v těchto dnech Žamberk může nabídnout!
Přijedete-li,  nemine vás slavná Žamberská pouť, koná se ve dnech 4. a 5. září 2010 na Masarykově náměstí v Žamberku.
A to ještě není vše!!! Městská knihovna Žamberk Vás zve na Celodenní prožitkový konstelační seminář!!!!! v neděli 5. září od 9.00 do 17.00 hodin. v Městské knihovně v Žamberku.
Seminář je zaměřený na rodinu, vztahy, zdraví, práci a porozumění sobě samému. Hmmm, proč by ne!

/files/langr.jpgA pokud příští víkend nemáte čas, přijeďte na Ústeckoorlicko již tento pátek na Keltskou noc.
Tedy na koncert Keltské hudby do Lesního klubu v Letohradě. Hraje se u ohně od 19 hodin. Poslechněte si hudební ukázky na www.irishrose.sk a pan Tomáš Langr, ředitel, osobně ručí za to, že na Keltský večer budete dlouho a rádi vzpomínat. Vstupné na koncert je dobrovolné a pořádá ho nezisková organizace Dobré divadlo z Letohradu.

Blíže k večeru: Irské tradicionály zahraje oceněná skupina IRISH ROSE ze Slovenska, která zvítězila na festivalech ZAHRADA a Trampská porta. Posluchači se nechají pohltit rytmem bubnů a mohou tančit na podmanivé melodie houslí. Zazní tyto nástroje: buben bodhrán, flétna, akordeón, kytara a mandola.
Kromě bezplatného vstupu se na místě budou prodávat benefiční vstupenky". Výtěžek z koncertu pořadatel věnujeme na zdravý vývoj dětí, konkrétně na pohádku O perníkové chaloupce. Kdo si koupí benefiční vstupenku půjde přednostně, ale vejdou se i neplatící milovníci hudby. Lesní klub působí už rok v myslivecké chatě v chráněné oblasti Bažantnice v Letohradě.
Kultura v pralese u ohně pod hvězdnou oblohou potěší hlavně Vás – romantiky, kteří raději hledíte do ohně, než na podium kulturního domu. Na místě je zajištěno občerstvení, zejména moravská vína s přívlastkem pozdní sběr, kozí sýry a domácí uzeniny. Mapu a více informací najdete na stránkách www.dobredivadlo.cz. Prodej benefičních vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu a klub se zavírá podle zájmu.
Pošlete prosím tuto pozvánku i známým, o kterých si myslíte, že mají rádi hodnotnou kulturu.
Zprávu podává Tomáš Langr a předává Zuzi

Náhodou jsme minulý víkend navštívili s Miladou Letohrad – Letohradské arkády – a pana Langra mám na fotce, tak abyste věděli jak vypadá, když za tu akci osobně ručí. Můžete mu tím pádem pěkně poděkovat nebo mu případně říci něco jiného. Na vše jest připraven!