Čer 232010

stalo se v Boise

knihovna_boiseÚtokům neznámého vandala čelila knihovna v americkém Boise ve státě Idaho více než rok. – Jaké bylo překvapení pro policisty i zaměstnance knihovny, když se z pachatele vyklubala čtyřiasedmdesátiletá důchodkyně Joy Cassidyová. Ta opakovaně během roku lila do knih či poštovní schránky knihovny kečup, majonézu nebo kukuřičný sirup.
Penzistka svým jen těžko pochopitelným chováním způsobila knihovně škodu v řádu desítek tisíc korun. Policisté prošetřovali vandalismus přes rok a útočníka se stále nedařilo chytit.
Poté si vytipovali všechna vozidla, která stála na parkovišti před knihovnou v době, kdy k útokům neznámého pachatele došlo. Policisté identifikovali podezřelé vozidlo, které se na místě vždy v inkriminované chvíli vyskytovalo. To však patřilo postarší dámě, což se jim zpočátku zdálo divné.

Později ale byla postarší solidní dáma přistižena při činu a zprvu nepochopitelné podezření se jasně potvrdilo. Nepřítelka knih a knihoven byla na místě zadržena krátce poté, co vylila sklenici majonézy do poštovní schránky knihovny. Pachatelka byla převezena do vazby a po detailním prohledání jejího automobilu byl pod sedadlem řidiče nalezen dokonce i nelegálně držený revolver. Zadržení přišlo zřejmě včas.

Cassidyová v současnosti stále pobývá ve vazbě a je obviněna z poškozování majetku a nezákonného držení zbraně. Motivy vedoucí u ženy k vandalismu se zatím nepodařilo objasnit.

Zdá se, že ani vysoce kulturní prostředí nezaručí, že v člověku nevybublají na povrch nízké pudy. Možná však šlo o případ knihovního exhibicionismu nebo neobvyklého adrenalinového sportu" v prostředí relativně bezpečném klidném tichém a tím pádem nutícím člověka udělat nějakej průser a vzpouru!