Kvě 262010

V Ostravě se má stavět nová knihovna. Strohá, jednoduchá, ale efektní a s vtipem:

ostrava_cerna_kostka

A představte si: Brusel poslal 600 milionů na knihovnu, Ostrava je ale dá jinam!!!  Jde to vůbec, říkám si ????

Zamýšlená stavba nové krajské vědecké knihovny v Ostravě, takzvané Černé kostky, mohla být o 600 milionů levnější. Tolik poslala na severní Moravu Evropská komise. Jenže současné vedení kraje se rozhodlo použít peníze místo na knihovnu na rozvoj školství a opravu nemocnic. "K tomu, aby tak velká dotace z EU nesloužila původnímu záměru, by nemělo docházet," myslí si Martin Stašek z českého zastoupení Evropské komise.

O platbu zakázky v hodnotě 1,1 miliardy korun se tak rozdělí kraj a stát. Minulý týden vláda potvrdila, že z nezdravého českého rozpočtu vypomůže 490 miliony korun.

"Pokud Evropská komise jednou schválila dotaci, tak její odebrání vnímám jako krádež na kultuře Ostravy a celém kraji," říká zastánce stavby knihovny Jaroslav Němec.

Poslechni si: zde

Doplňuji, že předchozí pecku uvádím jako zajímavost, originál má koule, tohle je jen ukázka epigonství a nemá to pro mne vtip ani půvab. Ten ostravský raper vůbec nedrží rytmus jen tak divně deklamuje, teprve originál vám ukáže o co jde.  Alicia u klavíru, jak do toho mlátí v podřepu, je nesmírně sexy, nezdá se vám?

Zdroj

4 Responses to “Docela skandál”

1. kostkanávrh je (vlastně byl) pěkný, pro ostravu stylový. ale papaláši čssd potřebují investovat peníze do dotací dopravy a placení poplatků (prožrat je), a pak nezbývá tolik na knihovnu.
    čili peníze se povedly v eu vyběhat, ale nové vedení kraje z čssd je radši rozmělní na tuctové chlívky.
    co chtít po prasatech, jejichž ministrem kultury je jandák.

2. Máš pravdu, lední brtníku,peníze se rozfcaj na přihlouplý volební kampaně, poplatky a další podobné "chléb a hry" a zase budeme mít h… a dále se budeme brodit v tom marastu kultury supermarketů a Blesku a jandákových zabíjaček ….. hu! pěkně to napsal Peňáz:

3. Díky TS, pod tuhle petici jsem se podepsala.