Dub 292010
 

Výtvarná soutěž a příležitost pro všechny

jicin_logo
 
Nadační fond Jičín – město pohádky, deník Právo
a firma Seco GROUP, a. s., generální partner festivalu Jičín – město pohádky
vyhlašují u příležitosti jubilejního 20. ročníku festivalu
výtvarnou soutěž na téma

Vyprávěj kresbou, malbou, grafickými technikami, koláží
a
VYTVOŘ LEPORELO

a) nejmilejší pohádka
b) oblíbené pohádkové postavy
c) autorská pohádka
d) komiks

K účasti vyzýváme kolektivy tříd škol mateřských, základních, uměleckých, týmy studentů škol vysokých, ale i jednotlivce či týmy rodinné.
Leporelo zašlete na adresu: Nadační fond Jičín – město pohádky, Denisova 400, 506 01 Jičín. Nezapomeňte uvést jméno autora, věk – případně třídu, adresu poštovní i e-mailovou, telefonní číslo.

UZÁVĚRKA 30. 6. 2010

Odborná porota práce posoudí a autoři deseti nejzajímavějších prací budou oceněni a pozváni k slavnostnímu vyhodnocení a převzetí cen v rámci programu festivalu JMP

v sobotu 11. září 2010 na velkém pódiu na Valdštejnově náměstí.
Zaslané práce se nevracejí, stanou se součástí pohádkového archivu.
Vítězové budou zveřejněni na www.pohadka.cz .

Nepíšu to sem nadarmo, vím, že tady je plno šikovných bloggerů, tak to zkuste, třeba poprvé ve svém životě … sami, s rodinou, s ostatními bloggery, se svou milou, se svým kamarádem prostě:

jicin_poh

 

  4 Responses to “Vyprávěj kresbou, malbou, grafickými technikami, koláží a VYTVOŘ LEPORELO”

 1. Jednou jsme za domácí úkol tvořili leporelo. Zvolil jsem jednoduché suroviny
  - 5x papírová lepenka z krabice, velikost asi A5 na šířku, polepená bílými papíry z obou stran. Kobercovou páskou spojené díly cikcak do hada. Přední a zadní strana s abstraktním vzorem z vodových barev zemitých tónů. Obsah: vybral jsem různé pohlednice s kresbami od Josefa Lady a rozstříhal vše co na nich bylo: zvířátka, domečky, postavy, květiny… stromy.. Na každou stránku leporela jsem seskládal úplně nové obrázové příběhy. výstřižky jsem nalepil na papír a domaloval další krajinu nebo děj. Jelikož z pohlednic byly postavy vesměs podobné, dalo se to skvěle kombinovat.
  Výsledek vypadá dobře, sám jsem na to pyšný dodnes :)

 2. TS,to je zajímavé, ale dnes bys měl možná oplétačky s autorským zákonem :) )). Myslela jsem na Lišku, když jsem to sem vkládala …

 3. neměl, zákon je nutno respektovat, ale ne se ho bát. Koláž nebo nové autorské dílo vzniklé z jiných aut. děl je možné za definovaných podmínek. Nehledě k tomu, že jsem to dělal jako dítě, bez zištných důvodů a čistě pro sebe.
  Pokud by byla taková věc překročením zákona, je potřeba zákon okamžitě změnit.
  Liška by dokázala mnohem víc, jen kdyby to chytla za správný ocas :)

 4. Hezkýýý: zákon je nutno respektovat, ale ne se ho bát a ten zbytek též!
  Soutěž se setkala s velkým ohlasem zde a několik rodin a jedinců se chystá soutěžit, včetně mě. Nepřipojíš se, když jsi tak kreativní??? nemyslím s tím starým leporelem… apropos vzpomněla jsem si, jak jistý umělec před lety na Chalupeckého ceně oblékal víly do tang a svlékal vodníky apod… a získal za to uznání ( však později byl kolem toho problém!)

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 92 access attempts in the last 7 days.