Dub 182010
 

Soumrak kutilů neexistuje

Bohatí i chudí ctitelé umění chtějí mít to své doma a kdykoli k dispozici. Přepálit cédéčko nebo DVD není žádná věda … ale dá se přepálit i kniha???

 scanner_1

No samozřejmě … není-li kniha pro vás dostupná, můžete si ji pro svou potřebu okopírovat nebo naskenovat. Skenování také říkáme digitalizace a na celosvětové síti můžeme nalézt mnoho digitalizovaných knih, nebo jak také říkáme dnes my zasvěcení obecně  – dokumentů. Existují specializovaná pracoviště na tuto záležitost, neboť digitalizace není pouhé vložení dokumentů do skeneru, ale je to velice sofistikovaný logisticko-technologický proces!!!Ha!

scanner_2

Ale … pro kutila není nic nedostupné … a jak vždy bylo, je, a bude, šikovný chlap si  poradí a sofistikované zařízení na digitalizaci knih si dokáže vyrobit i doma na koleně. Řekli byste … ojedinělá záležitost, ale není tomu tak.  Několik domácích pracovišť se objevilo na internetové síti, a já myslím a věřím, že je to jen vrcholek ledovce! Schválně, nemáte někdo hen takový oný bazmek náhodou doma??? Nebo vás přítel … on si ve volných chvílích fakt ještě doma nedigitalizuje???  Hmm, velmi ušlechtilý koníček ..

scanner_3

Dívat se na ta domácí skenovací zařízení je podobné jako zkoumat obraz. Jsou to podivné stroje. Některé opravdu usmolené doma v garáži s tím co bylo poruce, jiné jsou poznamenány dojemnou snahou o vyrobení nejen funkčního precisního zařízení, ale také krásného. Jsou vyrobena s láskou. Člověk, který si doma vyrobí takový krásný stroj, nemůže být špatný – a jistě by z něho byl dobrý premiér či ministr!

Urob si sám scanner: zde nebo zde či tuto a jako bonus zde naleznete i skenujícího muže

námět textu a odkazy TS, zpracovala zuzi

  2 Responses to “Pálení knih – ušlechtilý koníček”

  1. mnojo, to je zajímavé téma.V dobách, kdy nebyl knihtisk se knihy přepisovaly, knihtiskem se to pak zjenodušilo, ale zas jen pro ty co měli stroj. Pak nastalo významné období "ty mě a já tobě – a co za to?" Dneska se naopak dělá všechno proto, aby se některé knihy nedostaly na veřejnost k lidem.

    Mě zaujala čistě ta technická invence, některé přepalovačky jsou vskutku povedené :)

    Taky mi vadí takový divný zlozvyk – podtrhávání textu tužkou v knize, která je z knihovny, nebo slouží více lidem.

  2. Knihtisk ..… jak nám říkal pan Cejpek: novověk se začíná počítat třemi událostmi – vynálezem knihtisku, objevením Ameriky a pádem Cařihradu a knihtisk je z nich nejdůležitější!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.