Bře 042010

…některé knihy by neměly vzniknout!

Již jsem se nedávno zmínila, že sametová revoluce nám přinesla svobodu tisku a knihu si dnes může napsat a vydat každý. Proč ne …  Zvláštní případ ale nastane, když autor nemá soudnost a myslí se, že pro menší děti je všechno dobré. Na pohádku a na básničku si dnes troufne ledakdo, o ilustracích ani nemluvě. Několik takových"klenotů" máme v knihovně… a neptejte se mě, jak se sem dostaly :) )).

Vybírám ilustrace nejvyššího kalibru: nakladatelství Sobotáles Pohádky babičky Elišky a Pohádkové čarování s babičkou Eliškou, ilustrovala Klára Dubnová. Přiložila jsem i jednu Abecedu, oblíbené téma "ilustrátorů", kteří se chtějí takto zviditelnit a polechtat své ego.

sobotales

… a dále  … například … Herečka Nela Boudová vydala v roce 2008 knihu Eliška a Korálníčci. Ilustrace Jana Janáka odrazují  tak, že si knihu ještě nikdo nepůjčil … Snad se zadaří podruhé  … NB vydává  knihu druhou!

No … je to paradox … umělecké ilustrace také u dětí neletí, ale je NA NÁS, rodičích, abychom děti kultivovali, snad na to máme, nebo ne???!  Začněme  už dnes, V každé dobré knihovně je  knih vhodných km této činnosti hafo.

Já vím, pořád se vracím k tématu ilustrace dětských knih, ale smiřte se s tím, že ani dnes to nebylo naposledy :) )) zdenka

(tip – meadrer a baobab)

6 Responses to “Každá kniha má svého čtenáře, ale přesto …”

1. horsi už je snad jen Kocábův slabikář

2. Proboha!Tohle dílko neznám, snad to nemaloval sám Kocáb pastelkami nebo jeho asistentka???

3. ne to je oficiální státní kampaň za naše daně. Seznamte se.
    o efektivitě takového skvostu názor zde:

4. TS …jsem pobouřena takovou rozmařilostí a omezeností – je to otřesné a ta Kocábova radost stála 7 milionů, jak jsem se dočetla. Tohle si měl zaplatit sám, magor, byla by mě hanba s tímhle stínem za zády sedět dál ve vládě. Navíc se s tou brožurou setkávám dnes poprvé, kde celý ten náklad je… miliony jen tečou za nepovedené hovadiny a tohle je ta největší, co jsem v poslední době viděla. Ten chlap se zbláznil. Odmítám přispívat na takové ošklivé nehoráznosti!

5. co dodat.. :(

6. uááá, ten slabikář, to je síla… :-/