Bře 042010
 

…některé knihy by neměly vzniknout!

Již jsem se nedávno zmínila, že sametová revoluce nám přinesla svobodu tisku a knihu si dnes může napsat a vydat každý. Proč ne …  Zvláštní případ ale nastane, když autor nemá soudnost a myslí se, že pro menší děti je všechno dobré. Na pohádku a na básničku si dnes troufne ledakdo, o ilustracích ani nemluvě. Několik takových"klenotů" máme v knihovně… a neptejte se mě, jak se sem dostaly :) )).

Vybírám ilustrace nejvyššího kalibru: nakladatelství Sobotáles Pohádky babičky Elišky a Pohádkové čarování s babičkou Eliškou, ilustrovala Klára Dubnová. Přiložila jsem i jednu Abecedu, oblíbené téma "ilustrátorů", kteří se chtějí takto zviditelnit a polechtat své ego.

sobotales

… a dále  … například … Herečka Nela Boudová vydala v roce 2008 knihu Eliška a Korálníčci. Ilustrace Jana Janáka odrazují  tak, že si knihu ještě nikdo nepůjčil … Snad se zadaří podruhé  … NB vydává  knihu druhou!

No … je to paradox … umělecké ilustrace také u dětí neletí, ale je NA NÁS, rodičích, abychom děti kultivovali, snad na to máme, nebo ne???!  Začněme  už dnes, V každé dobré knihovně je  knih vhodných km této činnosti hafo.

Já vím, pořád se vracím k tématu ilustrace dětských knih, ale smiřte se s tím, že ani dnes to nebylo naposledy :) )) zdenka

(tip – meadrer a baobab)

  6 Responses to “Každá kniha má svého čtenáře, ale přesto …”

 1. horsi už je snad jen Kocábův slabikář
  http://issuu.com…kocabuv_slabikar

 2. Proboha!Tohle dílko neznám, snad to nemaloval sám Kocáb pastelkami nebo jeho asistentka???

 3. ne to je oficiální státní kampaň za naše daně. Seznamte se.
  o efektivitě takového skvostu názor zde:
  http://www.citarny.cz…id=99999999

 4. TS …jsem pobouřena takovou rozmařilostí a omezeností – je to otřesné a ta Kocábova radost stála 7 milionů, jak jsem se dočetla. Tohle si měl zaplatit sám, magor, byla by mě hanba s tímhle stínem za zády sedět dál ve vládě. Navíc se s tou brožurou setkávám dnes poprvé, kde celý ten náklad je… miliony jen tečou za nepovedené hovadiny a tohle je ta největší, co jsem v poslední době viděla. Ten chlap se zbláznil. Odmítám přispívat na takové ošklivé nehoráznosti!

 5. co dodat.. :(

 6. uááá, ten slabikář, to je síla… :-/

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.