Led 262010

Návrat Čtyřlístku a Kačera Donalda

Dříve toto téma tak aktuální nebylo, neboť periodika či seriály, jak se také nyní říká "voněla všechna stejně"… nyní však v souvislosti s nástupem "velmi populárního čtení" – tím myslím bulvární plátky a další kryptobulvární periodika – v rámci objektivity však musím dodat, že svůj podíl bulváru se dnes najde všude a legrační je, že mnohdy "bulvární" odkaz na hlavní straně míří do rubriky SPORT :) )) – vynořila se otázka hamletovská: mít či nemít je v knihovně?  Nesmějte se, posouzení této věci souvisí s cenzurou  nebo je to věc dobrého vkusu a výchovy čtenáře? Stejný problém jako masová zábava v televizi! A tak je to všude jinak. někde Blesk mají a jinde nemají. A co AHA? To je tvláštní případ, jeho četbou se údajně zvyšuje vzdělanost národa, a tak bez většího úsilí může dnes mít maturitu každý. A pak navázat studiem v mecce všech studentů – v Plzni.

V naší knihovně nemáme studovnu a odebíráme pouze časopisy, noviny nikoli. Po dlouhé době jsme se v dětském oddělení letos vrátili ke Čtyřlístku a Kačeru Donaldu. Zde je seznam časopisů, které odebíráme a našim čtenářům nabízíme:

Bydlení

Pěkné bydlení

Náš útulný byt

Chatař a chalupář

Zahrádkář

Sandra

Burda

Praktická moderní žena

Flóra na zahradě

Receptář

Receptář prima nápadů

Bravo

Bravo girl

Top dívky

Witch

Kačer Donald

Čtyřlístek

A abychom učinili zadost opravdovým čtenářům, zde nabízím odkaz na seznam internetových literárních časopisů:

ve zkratce i u mne:

Aluze - Čmelák a světDivoké víno -Dobrá adresaChůdové kořeny - MagazLínNokturnoObšťastníkTémaWagon

Literární servery: LiterEpikaBlue WorldPísmákPoetaTotem

zdenka

2 Responses to “Mít či nemít Blesk a AHA aneb”

1. někdy málo sáhnu po nějakém z těch bydlení.
    ale nějak tam nevidím sorry, respekt, v knihovně bych přežil i reflex, hudební časopisy, le cigare & win style, maxim nebo esquire.
    názvy literárních serverů vidím poprvé v životě, to je cosi z marsu.

2. Lední brtníku,také bych ráda viděla na pultě nějaký respekt, reflex, hudební časopis nebo nějaké lepší čtení jak píšeš, protože si už skoro nic nekupuji, ale nejsou na to zákazníci…. jak vždy říkala paní vedoucí: nikdo to nečte… je to tak, že bereme podle zájmu čtenářů. Tady moc intelektuálů není a knihy, které nejsou konzumní čte pár lidí, žen! Já do odběru časopisů pro dospělé nezasahuji, protože jsem "děckařka", kdybych nebyla, provedu průzkum :) )) kdoví co by z toho vzešlo :) ))