Lis 032009
 

Tomáš Hibi Matějíček (1978-2009)

hibi

V sobotu, 10. října, podlehl zlé chorobě Tomáš Hibi Matějíček, dobrá duše českého komiksu a jedna z jeho nejvýraznějších postav.

Výčet jeho povolání a funkcí asi nebude úplný, ale aspoň se pokusím. Hibi byl komiksový teoretik, publicista, recenzent, scénárista, produkční, manažer a neúnavný propagátor. Jako programový ředitel stál v čele nejvýznamnějšího komiksového festivalu u nás, jako šéfredaktor vedl čtyři roky server Komiks.cz, byl předsedou sdružení na podporu komiksu SEQENCE. Byl autorem scénáře komiksového alba Šifra mistra Hanky (s Karlem Jeriem). 

Kromě toho byl ale taky webdesigner, grafik, fotograf, znalec streetartu, skautský vedoucí, cestovatel (připomeňme jeho expedici do Mongolska starým UAZem v roce 2005).

 

Citace a fotografie z blogu Vhrsti

další odkazy: http://www.komiksarium.cz/?p=2477 http://www.rozhlas.cz/radiowave/waveculture/_zprava/644742

V některých jevech a událostech jen těžko hledáme nějaký vyšší smysl … ačkoli je patrné že všechno na světě patrně nějaký smysl má… 

 

 

 

 

  2 Responses to “Smutná věc”

  1. Pro upřesnění – v sobotu 10. října.

  2. Dík!

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 12365 access attempts in the last 7 days.