Říj 232009

Ozvěny KMS ( Kniha mého srdce)Dnes jsme celé dopoledne "hostili" 24 dětí na akci Knihovnická olympiáda. Soutěží bylo dost, jako vždy jsme se bavili dobře nejen my, ale i soutěžící chlapci a děvčata. Jedním z úkolů bylo vymyslet za 5 minut nové významy zkratky KMS. Zde vybrané ukázky:

Krůta masivního sádla
Kupa much souloží
Knihovník měsíce srpen
Knižní mistrovství světa

Nechávám záměrně nové významy bez komentáře, ale každý z vás si zde může najít ten svůj slogan … nalezneme zde staré zemité pravdy (Každý mele svou, …), překvapivá zjištění (Každý může soutěžit …), východní filosofii (Kámen mezi stromy), niterné intimní záznamy (Krmí mojí slinou), náboženské definice (Krucifix myslí svatě), surrealistické výjevy (Křoví mrtvého sýčka, Kočka mokrého sudu …), tématicky odborné  (Knihovník měsíce srpna, Knižní mistrovství světa), výroky konstatující, se zvířecí tématikou (Koroptev má slona, Kohout má sílu, Kráva mává slunci …), poetické dívčí (Kopec milujících srdcí), razantní svou syrovostí (Kupa much souloží, Koule mladého souseda …), a ty, pod kterými si dovedu představit titul knihy či povídky z každodenního života (Kupec městské samoobsluhy, Koloniál mistra Sysla, Kozel moravského statku), pak ty, evokující neustálý boj s nadváhou ) Krůta masivního sádla, Kilogramový měřič sádla, Kapr mastí sumce, Kousky mléka sušeného), ale kdožvíproč mne opravdu nejvíce zaujal tento úchvatný a přitom zcela jednoznačný výrok neumožňující žádné kompromisy:

Kalhoty musí sedět.

(nemáte také nějaký nápad na nový význam zkratky? A který slogan se vás okouzlil?) Pište.

5 Responses to “Máte smysl pro nesmysl???”

1. kastrát má soprán…kolena moje stará…krajinka malovaná samotářem…kdy mám spát?…Kulínský měl sbor…karlínský módní salon…atd.

2. Loupáku,dík,opravdu povedená směska … dokazuje, že nejen dítě dokáže vyplodit z hlubin svého podvědomí "zvláštní spojení"….

3. kdybych musela skonat – Kratochvíl Miloš Strašibraši ( to je skutečný autor a jeho existující kniha:-) – kloužu mystikou svobodně – kde mám střechu? – když miluješ srandu – krása mizí skulinou

4. Markéto, díky za návštěvu a ohlas. Hezké!. Musíme si "Strašibraši" koupit, ještě je nemáme. Ilustrujete hezky :)

5. [3] jůůů, ilustrace super.