Říj 202009
 

Potěš svého podivína!

Blíží se Vánoce a jistě rádi uvítáte tipy na knižní dárky pod stromeček pro svého blízkého. Máte-li doma nekonvenčního alternativce nebo jiného podivína, který musí mít stále něco extra, jistě mu touto Velkou knihou o prdu způsobíte nefalšovanou radost: Knihu vydává tento týden nakladatekství PASEKA:

VKOP

 Velká kniha o prdu
Základy flatulologie pro každého
Autor: P.R.D.

 

Kniha o prdu je populárně-naučným zpracováním problematiky, a to se zaměřením na jazyk, lidovou slovesnost a literaturu. První část je věnována popisu fenoménu z hlediska lékařského, kulturně-sociálního a historického. Dále je čtenář seznámen s obrovskou škálou synonym a přenesených významů v samostatné kapitole o jazyce. Bohatost námětů, příběhů a jejich zpracování v lidové kultuře je pak představena v rozsáhlé části o prdu v lidovém mudrosloví, próze, písni, verších a dalších útvarech. Tematicky neméně pestrá je umělá tvorba, což je doloženo na četných příkladech z dramatu, poezie a prózy. Text publikace je uzavřen pasáží s "převážně nevážně" zpracovanými náměty (zábavné texty, anekdoty, test aj.). Kniha o prdu se snaží uchopit téma zábavnou, odlehčenou formou, je ale důsledně založena na domácí a zahraniční literatuře. Svým tématem, rozsahem, hloubkou a podrobností zpracování svého předmětu je jedinou svého druhu u nás. Publikace je doplněna bibliografií, seznamem ilustrací a jmenným rejstříkem.

 

 

 

Musím dodat, že cizí slovo flatulologie mi do této doby známo nebylo a jeho výskyt ve virtuálním prostoru  je velmi omezený -neobjevila jsem toto heslo ani ve slovníku cizích slov ABZ ani ve Wikipedii. Hanba! Hmmm, A také je zajímavý autor knihy P.R.D. – neznáte náhodou ve svém okolí člověka pod tímto jménem????Zjistíme jeho totožnost???

  zdroj informací

  17 Responses to “Velká kniha o prdu”

 1. tu chci!

 2. Hej, Loupáku,napíšeš nám tu pak recenzi??? A že máš ty styky s Kosmasem, kdopaže se skrývý za tím pseudonymem P.R.D.???
  Jinak dík za podporu tohohle webu, rozjíždí se to pomalu :(

 3. TS, pěkně jsi to vymyslel s tím píše …, ale chtěla jsem zkusit ten komentář smazat a neumím to, to zařízení se mi vyšlíblo… prej "ani omylem" …

 4. porucha mazání není jen zde. Obrať se na admina.
  je v knize také toto? http://necyklopedie.wikia.com…Prd

 5. TS,to je teda síla. Jestli to nenapsal sám autor Velké knihy!

 6. Zdenko,
  zkusim zjistit, kdo je autorem, ale na recenzi si netroufam…nejsem žádnej literární kritik

 7. Loupáku,Loupáku, to by bylo fajn s tím P.R.D e.m, … a no s tou recenzí …já se špatně vyjádřila, recence to být nemusí, třeba jen nějaký postřeh, drobnost. No a dík za báseň ve vzkazníku.

 8. loupáku, to nevadí…většina literárních kritik je stejně na prd!

 9. zdá se,že Necyklopedie obsahuje mnoho souvisejících zdrojů.
  http://necyklopedie.wikia.com…dné
  http://necyklopedie.wikia.com…rdy
  http://necyklopedie.wikia.com…ADk

 10. Snad,se tímto tématem zabývá sám autor velké knihy! Nejlepší je fotka Radar na Prdech …

 11. další četba by mohla být třeba http://www.almanachlabyrint.cz…e/

 12. Děkuji za zajímavý tip, TS, stejně jako předchozí ale trochu páchne, možná v tomto případě i trochu víc …

 13. a od teď už si budeme dávat jen hodnotnější náměty.

 14. TS,dobrá, trochu nám to uklouzlo, ale nevadí, nebuďme úzkoprsí, vždyť tento titul vydalo nakladatelství Paseka, a to má nějaký zvuk!!!!!

 15. recenze.Vážení, dostal jsem tuto knihu na štědras pod břízu,můžu Vám říct že již při prvním nahlédnutí jsem se nasmál, až mě za ušima bolelo, je vidět, že knihu psalo trio skutečných znalců této tématiky a doplnili informacemi a citacemi světové literatury,mohu vřele doporučit,myslím že se z této knihy brzo stane bestseller P.R.D. je zkratka jmen 3 spoluatorů,jo a víte že vyšla i Velká kniha o mrdu ??? :O)

 16. Čau Stando, dík za informace! Ale jsou jen kusé, příteli. Mohl bys doplnit jak ta zkratka vznikla a kdo jsou ti spoluautoři??? Nemám knihu momentálně k dispozice a tak bys prospěl dobré věci – zvýšil bys informovanost návštěvníků tohoto webu… no a na tu druhou knihu nevím co bych řekla, nevíme o tom a ani netušíme. Nejde to vygooglit. Mám obavu, že to ale po tvém komentáři již vygooglit půjde a na našemu knihovnickému webu to podstatně zvedne návštěvnost. Stížnosti na zdroj se však budou množit…. hmmm, ale! ledaže by sis to spletl s tímhle:
  http://www.neoluxor.cz…-d3t144564

 17. besttahle knížka je suprová ;) např.
  Prdˇ,babo,prď,dám ti hrachu čtvrť.Co sa baba naprděla,zrnka hrachu neviděla.
  Nebo:
  Uprdla si Uršulinka,smrděla jak konvalinka.Páteři se sběhali,k prdeli ji čuchali.
  :D D

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 50 access attempts in the last 7 days.