Říj 132009
 
Poznejte ho!!!

Bez veřejné prezentace se dnes nikdo neobejde, a tak nastal čas, kdy i literáti vylézají se své útulné klidné a tiché ulity mezi lidi a  trochu šaškují. Nejsou na to zvyklí, co neusedí, to nenapíšou, ale jak říkám. Kdo sedí dnes doma, o tom se neví. Jedině, že by to bylo jeho extra programem! Aby to působilo  tajemné a zajímavé. To si ovšem v dnešní postmoderní době, která peciválům nepřeje, může dovolit opravdu  jen málokdo, nejspíš jen ten už slavnej (třeba Kundera, nebo Bezruč :) ))), a tak vzhůru na mráz – tedy dopříjemných literárních klubů. Moc jich není, ale Modrý trpaslík se právě tím vyznačuje! Od své linie neupouští.

Klub Modrý trpaslík sídlí v České Třebové a mnozí Třebováci o jeho existenci nemají ani ponětí! Takže poprvé jsme dost tápali, ale napotřetí už víme!  Mrkněte na tu nabídku. S Miladou jsme zvolily pátek a líbí se mi i sobota, ale to už budu na Rozkoši, kam se těším také!  Znáte Modrého trpaslíka??? Poznejte ho!

Mrkněte na tu nabídku. S Miladou jsme zvolily pátek a líbí se mi i sobota, ale to už budu na Rozkoši, kam se těším také!

15/10
čtvrtek od 19 hod.
literáti na trati
Zuzana Bramborová
vernisáž děl inspirovaných letošními literáty
Vladimír Benderski
divadelní monology – David Avidan: Politici jazyka.Samuel Beckett: Jak to říct?
Michal Šanda
autorské čtení
Les Yeux de la Tete (Francie)
Koncert skvělého francouzskeho jazzpunkového tria v sestavě sax-basa-bící
www.myspace.com/lesyeux2latete
jízdné 80,-

 

16/10
literáti na trati
pátek od 17 hodin autorská čtení
Svatava Antošová
Martin Vídenský
Erika Oláhová
David Zábranský
Krch-Off – koncert kapely básníka J. H. Krchovského
All Tomorrow´s Parties Band – The Velvet Underground revival

!!! To je den, kdy tu budeme i my

Svatava Antošová je známá nonkomformní básnířka z Teplic a kromě své básnické proslulosti vydala i román prapodivného názvu.
Martin Vídenský - regionální básník, vlakvedoucí osobních vlaků
Erika Oláhová – neznámá to pro mne začínající literátka, která prý svý debutem (ve svých 47 letech) – knihou Nechci se vrátit mezi mrtvé, veřejnost doslova uhranula. Kromě příběhů, při jejichž čtení stávají vlasy hrůzou, píše autorka i prózy humoristické, V současnosti pracuje na románu.
David Zábranský - mladý muž je autorem dvou románů – Slabost pro každou jinou pláž a Šternův pokus milovat. Slabost" jsem nemohla zdolat. Je tak do hloubky a intelektuálsky napsaná, že jsem se jejími spletitými hlubinami nemohla prodrat a tak jsem od ní odešla. Tu druhou mám rozečtenou a i když ubrala na svém ponoru, její styl mi zatím nepadl do noty a zatím soud nevynáším. Jsem v 1./5.

 

17/10
literáti na trati
sobota od 17.00 autorská čtení

Pavel Šrut
Norbert Holub
Viola Fischerová
Roman Szpuk
Jiří Hájíček
Zuzana Homolová, Oldřich Janota, František Černý, Longital – koncert
jízdné 100,-

 

 

 

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bad Behavior has blocked 120 access attempts in the last 7 days.