Zář 072009

Národní technická knihovna v novém!!!

9. září se otevírá nová budova Národní technické knihovny v Praze Dejvicích,

a má i nový web: http://www.techlib.cz

Architektonický návrh knihovny provedla kancelář Projektil Architekti, výběrové řízení na financování a výstavbu knihovny vyhrála skupiny Sekyra Group.

Informace:

***** 9.9.2009, 13:30-16:00, NTK, SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ(vstup pouze na pozvánku). !!!!!! Od 16:00 do 18:00 mimořádný vstup pro veřejnost.

***** 10.-11.9., 10:00-18:00, NTK, DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. !!!!!!! Prohlídky pro veřejnost (odchod skupin každou půlhodinu od vstupu do knihovny = uprostřed parteru).

NTK_interier

Tak se běžte na tu krásu podívat! A vy, Pražáci, to máte skoro povinný… a bude fajn, když do komentů napíšete vaše ctěné dojmy, třeba jen krátce Vivat, Hurá apod …

NTK_vyzdobaZajímal by mě váš názor na komplexní výzdobu in teriéru knihovny. Rumunský umělec Dan Perjovschi pokryl interiér knihovny situačními i nadčasovými kresbami – jednoduchým kresebným způsobem tak komentuje témata a situace, které se dotýkají každého z nás a přitom mají širší společenský přesah.

Zde projekt

A další zdroj zde

A pár vybraných fotek z tohoto webu – je to jen virtuální vizualizace, ve skutečnosti budou vaše dojmy o mnoho autentičtější!!!! Zdroj informací a fotografií zde/

NTK_studovna-tymova

NTK_vizualizace

2 Responses to “… Jde to i bez humbuku!”

1. to je skvělé… :)

2. Souhlasím a moc díky za spolupráci :) )))