Srp 172009

Knihovna – oltář náruživého čtenáře knih

Domácí zásobník na vaše knihy vůbec nemusí být tím nudným a obyčejným kouskem nábytku. Jistě, někde její strohý vzhled pouze dotváří styl místnosti a pozornost je upřena na něco úplně jiného. Ovšem, opravdový milovník knih by měl ze své knihovny udělat svou modlu – knihovna by měla tvořit solitérní a dominantní prvek místnosti, jakýsi oltář vášnivého ctitele knihy!

Přináším několik tipů:

kn_1

kn_2

kn_3

kn_4

kn_5

kn_6

kn_7

kn_8

kn_10

kn_12

knihovna_dedako

knihovna_fabrika_velcovsky

A toto je kníhovna mého oblíbence Maxima Velčovského, designéra roku 2007: knihovna Fabrika, vyrobená pro legendární UP Rousínov. Navrhl pro ně i nádhernou pohovku Mozaic, podívejte se zde

Zde ještě více kreativních knihoven a zde zdroj předchozích obrázků a přetiskuji z komentářů:

pro hledání inspirace zapněte Gůgle a napište: bookcase design, nebo bookshelves, nebo bookshelf a zapněte obrázky.. přeji mnoho hodin čistého úžasu :) (autor TS)

Jaká je knihovna, takový je čtenář ……. parafrázuje zuzi

A ptáte se, jakou knihovnu mám já??? Trochu starosvětskou, solidní, alerozhodně ne fádní!  zuzi

14 Responses to “Ukaž mi svou knihovnu a já ti povím, jaký jsi!”

1. mi se líbí když je knihovna velký regál, spíš dva, anebo celá zeď polic. zírám na to jak na oltář.

2. Dík za první komentář, lední brtníku. Byl by to hezký námět na obraz. Ledňák zírající na velký regál plný knih!

3. nápad s tímto tématem blogu je velmi dobrý. Více podobně kulturních blogů! Super!

P.S. Někde na internetu jsem viděl takovou zasunovací knihovnu, design ve stylu dvou hřebenů proti sobě. .. nemůžu to najít..

4. TS, dík za podporu! Doufám, že neustrnu a přemluvím třeba ještě někoho ke spolupráci. Někoho, kdo by měl zájem. A propos … kdybys náhodou narazil na zajímavý námět, dej vědět!!!

5. pro hledání inspirace zapněte Gůgle a napište: bookcase design, nebo bookshelves, nebo bookshelf a zapněte obrázky.. přeji mnoho hodin čistého úžasu :)

6. TS moc dík, přidala jsem to do textu

7. Musím
    uznat, že to je přesně, jak jsi napsal … mnoho hodin čistého úžasu! Neuvěřitelné kreace a krásné jsou i ty standardní s pravými úhly plné knih. jak je to možný, že to na člověka tak emotivně působí??? Tedy alespoň na mne!

8. na mě už působí jiné věci.. ale je to pěkné.. Mimochodem: doporučuji vidět film Petera Greenawaye Prosperovy knihy http://www.csfd.cz…osperos-books/ Sice to s knihovnou moc nesouvisí, ale film je to úžasný.

9. Ja uz nejak vyrostla z otevrenych knihoven, v novem byte jsem temer vse zvolila zaviratelne, preci jen utirat z toho porad prach..Sice se nemuzu kochat, ale uklid je o dost snazsi;-)

10. TSProsperovy knihy .. kouknem s Honzou na to, anotace vypadá lákavě.

11. Já též bosorko. Preferuji co nejméně ploch, kam usedá prach, taktéž optimalizuji množství vystavených serepetiček, tzv. lapačů prachu.

12. bosorka: a co takle návštěva jiné knihovny? :)

13. hm… chystám text o Alexandrijsklé knihovně, tak tam ten rvůj odkaz zamontuju, to je tedy interiérů!!! dík moc

14. 20 nejkrásnějších knihoven světahttp://oddee.com/item_96527.aspx